Власники пошкоджених квартир внаслідок ракетної атаки по Підгородному скаржаться на розміри матеріальної допомоги

Важливо
Фото: Суспільне Дніпро

Власники пошкоджених та зруйнованих квартир у Підгородному на Дніпропетровщині скаржаться на розміри матеріальної допомоги. За словами місцевого жителя Олександра, йому пообіцяли 2 тисячі гривень, а на ремонт він уже витратив 50 тисяч. На сайті Підгородненської громади є два рішення виконкому, де зазначено, що 16 жителям виплатять по 2 тисячі гривень, ще чотирьом – 300 тисяч гривень.

Вибиті вікна та двері, дірки і тріщини в стінах. Так після ракетного удару РФ по Підгородному 3 червня виглядає квартира Любові Синельникової. Жінка розповідає, під час вибуху перебувала у себе вдома разом з молодшим сином. Хвилею її викинуло у коридор.

"Влада обіцяє виділити 100 тисяч одноразової матеріальної допомоги. Я кажу і що я можу купити на 100 тисяч. Що мені ті 100 тисяч. Значить, ніякої допомоги немає, якесь таке відношення бездіяльне, байдуже", – розповідає власниця пошкодженої квартири Любов Синельникова.

Пошкоджена квартира внаслідок ракетної атаки по Підгородному. Фото: Суспільне Дніпро

Квартира Олександра також пошкоджена після російського обстрілу. Чоловік звернувся до міської ради за фінансовою допомогою. Наразі, розповідає, йому обіцяють надати 2 тисячі гривень. Каже, поки що за власні кошти встановив вікна та замазав тріщини у стінах. Витратив на це вже близько 50 тисяч гривень.

"Ну, як і всі люди, зверталися в місцеву раду, ну, поки що допомоги ніякої не було. Вони пообіцяли дві тисячі дати, гривень. Розумієте, на дві тисячі гривень, що я можу купити? Чотири листи гіпсокартону? І то я їх не куплю, бо плюс ще доставку потрібно оплатити", – каже власник пошкодженої квартири Олександр.

Пошкоджені квартири внаслідок ракетної атаки по Підгородному. Фото: Суспільне Дніпро

Квартира Наталії Шаповал також пошкоджена через ракетний удар РФ. Жінка розповідає, хоча й зверталась до міськради щодо надання матеріальної допомоги, у списках, кому дадуть кошти, себе не знайшла.

"Місцева влада тільки поки що на папері почала виділяти кошти. Це виділили лише чотирьом квартирам, хоча дві я вважаю вони також не придатні до життя у тому під’їзді. На папері виділено 300 тисяч. Шістнадцять мешканців нашого міста, містечка вірніше, вони отримали по 2 тисяч. Це з тим урахуванням, що коли казали будуть нараховувати до 40 тисяч", – зазначила власниця пошкодженої квартири Наталія Шаповал.

На сайті Підгородненської міської територіальної громади розміщено два рішення виконкому щодо надання одноразової матеріальної допомоги за пошкоджене або знищене нерухоме майно внаслідок російської агресії. Згідно з ними шістнадцятьом жителям пошкоджених домівок нададуть допомогу у розмірі 2 000 грн, ще чотирьом – 300 тисяч гривень.

Суспільне надіслало інформаційний запит до міськради з питаннями: як визначали суми матеріальної допомоги для кожного власника зруйнованого та пошкодженого майна і чи заплановано виділити кошти іншим власникам пошкоджених осель.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро