Підготовка до Invictus Game: львівські ветерани розповіли про тренування

Володимир Гера та Павло Лучків – спортсмени зі Львівщини представлять Україну на "Іграх нескорених". Фото: Суспільне Львів

Цього року міжнародні змагання Invictus Game відбудуться у Дюссельдорфі з 9 до 16 вересня. До складу збірної України ввійшли ветерани ЗСУ зі Львівщини Павло Лучків та Володимир Гера. Під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Львів офіцери розповіли про тренування та труднощі із якими доводиться зіштовхуватися.

Павло Лучків та Володимир Гера свого часу служили у 24-окремій механізованій бригаді та брали участь у російсько-українській війні з 2014 року.

Спорт як реабілітація

Володимир Гера розповідає, що отримав поранення у вересні 2014 року під час виконання бойового завдання. І відтоді користується візком. У спорт прийшов через бажання поїхати на море і поплавати. Знайшов тренера, який його навчив.

"Моїй травмі уже майже десять років. Два роки тому почалися сильні болі у спині. Одним зі способів зняти їх – плавання. Тому я почав ходити в басейн", – говорить він.

Під час змагань Володимир Гера буде стріляти з лука, штовхати ядро та плавати.

Проблеми зі здоров’ям ветерана Павла Лучківа зовні не видно: у нього цілі руки та ноги, він пересувається без сторонньої допомоги. Проте у 2014 році лікарі діагностували захворювання, отримане під час бойових дій. Але у 2015 році він повернувся у підрозділ, знов воював та зазнав поранення й контузію, які поглибили вже наявне захворювання.

"Здається, зовні мені нічого не бракує. Але зараз я не у найкращому стані. Одним з видів реабілітації для мене є спорт. Я обрав собі стрільбу з лука і теніс", – каже ветеран.

Немає місць для тренування

Обидва учасники збірної України нещодавно повернулися з Києва. Розказують, що посилено тренувалися в обраних видах спорту. Але, також, мали можливість спробувати себе в інших видах. Так, Володимир Гера, спробувавши, додав до свого списку і штовхання ядра.

"Я думав, щоби штовхати ядро, треба бути досить громіздким чоловіком. А насправді виявилося, що потрібні інші якості. Я спробував і мені сподобалося. Також сподобалося їздити на велосипеді, який рухається за допомогою рук", – розповідає він.

Також Володимир Гера зазначив, що жоден басейн у Львові не обладнаний так, щоби він міг розпочати тренування без сторонньої допомоги. З ним погоджується і його побратим.

"Ветерани не мають свого куточка, де б могли тренуватися. Здається, у нас у місті є все. Але ветерани не мають можливості тренуватися. Сподіваюся, що це скоро зміниться", – каже Павло Лучків.

З позитивного обидва ветерани акцентують на братерстві, коли всі, хто бере участь в Invictus Game, підтримують одне одного та допомагають розв'язувати проблеми. Окрім того, у спорті присутній азарт, який допомагає забувати про болі, хоча б на деякий час.

"До прикладу, є хлопці на протезах. Ці протези натирають ногу, викликають біль. Але він не може його викинути. А коли він починає займатися спортом, то ці болі відходять на другий план. На перший виходить азарт. Під час тренування хлопці швидше звикають та відновлюються. Крім того, зациклюючись на майбутніх досягненнях, які ми покажемо у Дюссельдорфі, щось інше стає менш важливим", – розповідає Володимир Гера.

"Я казатиму, що нам потрібна зброя"

Говорячи про майбутні змагання, ветерани кажуть, що, перебуваючи у Німеччині, будуть нагадувати про війну в Україні та говорити про необхідність надання нам зброї.

"Завдяки ЗСУ, світ бачить, що росіяни не надто добрі військові. Але вони сильно працюють у плані пропаганди, яка впливає на пересічного європейця. Якщо мене питатимуть що я хочу, то я казатиму, що нам потрібна зброя", – каже офіцер ЗСУ Володимир Гера.

Також ветерани зазначили, що і тренування, і харчування, і закупівлю спортивного обладнання профінансували українці своїми донатами.