Для відновлення господарства: жителі Дергачів на Харківщині отримали майже 12 тисяч курчат за програмою ООН

У Дергачах людям роздали майже 12 тисяч курчат. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Майже 12 тисяч курчат роздали волонтери жителям Дергачів 12 липня за продовольчою програмою ООН, яка спрямована на підтримку постраждалих сільських домогосподарств. До кінця тижня жителі громади отримають ще майже 10 тисяч пташенят.

На одну родину видають 30 курчат та корми, розповіла керівниця громадської організації "Харківський обласний центр дорадництва" Світлана Гапоник. За її словами, протягом двох тижнів люди отримають також й грошову допомогу.

Керівниця Харківського обласного центру дорадництва Світлана Гапоник. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

За словами Гапоник, курчат на Харківщині роздають вперше. Для пілотного проєкту вибрали Печенізьку й Дергачівську громади.

Жителям Дергачівської громади надали 21 тисячу курчат. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Жителі Дергачів стоять у черзі за курчатами. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Людмила Бєлінська отримала курчат, каже, що це буде допомога для її багатодітної родини. Жінка каже: коли Дергачі були під обстрілами у 2022 році, вона виїхала разом з родиною. Повернулась додому восени, а тепер планує відновити господарство.

"У мене був півень та 25 курок, з яких залишились 14. Гуляли тут по подвір’ю. Не знаю, як вони вижили. Мої ципоньки. Будемо тримати їх тут", — каже Людмила.

Жителька Дергачів Людмила Бєлінська. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

У Дерагчах допомагають людям за продовольчою програмою ООН. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Кури жительки Дергачів Людмили Бєлінської. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Всього Дергачівській громаді надали 21 тисячу курчат. Отримають їх 700 родин, каже заступниця міського голови Інга Токаренко.

Заступниця Дергачівського міського голови Інга Токаренко. 12 липня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

"Ми розуміємо, що зима буде важка. Тому людям дали "вудочку". Щоб вони забезпечили себе і свої родини взимку. Якщо їм буде цього достатньо, вони поділяться з сусідами, яким теж необхідна допомога", — розповідає заступниця Дергачівського міського голови.

За словами Токаренко, 12 липня курчат видали жителям Дергачів та найближчих сіл. 14 липня допомогу отримають інші жителі старостинських округів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube