"Мають отримати дозвіл від СБУ, поліції та ДСНС". Як заклади культури Харкова готуються до вистав після зняття обмежень

Який вигляд має укриття Харківського академічного драмтеатру. Липень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Заклади культури Харківщини мають отримувати погодження силовиків та рятувальників перед тим, як проводити масові заходи.

Про це розповів заступник директора облдепартаменту культури Олександр Костін.

Директорка Харківського академічного драмтеатру Олена Ткаченко розповідає, що укриття облаштували у підвальних приміщеннях.

"Ми проводили тренування з евакуації глядача до укриття, це займає приблизно 30 секунд. У жовтні 2022 року ми отримали такий дозвіл — акт оцінки об’єктів для укриття населення. У нас — найпростіше укриття згідно з чинним законодавством", — говорить Ткаченко.

За словами директорки, в цьому укритті можна розмістити до 100 людей. До нового театрального сезону підготують ще кілька підвальних кімнат: "Якщо я відкрию велику сцену, то потрібно буде більше приміщення для укриття".

Підвальне укриття Харківського академічного драмтеатру вміщує 100 людей. Липень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

В іншому харківському театрі "Нафта" зараз працюють над прем’єрою, яку планують показати наприкінці серпня 2023 року. Це недержавний театр і від початку повномасштабної війни вистави тут не проводили, розповідає режисер Артем Вусик.

"Новина про те, що з’являється дозвіл працювати за умови наявності сховища — це дуже позитивний момент"

Артем Вусик. Липень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Вусик каже, власного укриття в театрі немає.

"У нашому й у сусідньому приміщеннях є два таких сховища. Ми маємо їх оглянути, домовитися з власниками й обладнати так, щоб під час вистав люди могли за потреби туди спуститися", — пояснює Вусик.

Обласна Рада оборони залишила обмеження на проведення масових заходів просто неба — не більш ніж 50 людей. Це стосується всіх закладів культури Харківщини: державних, комунальних та комерційних.

Олександр Костін. Липень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

"Той заклад, який планує проводити певний захід, напередодні обов’язково повинен отримати погодження від СБУ, Нацполіції та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Передбачається, що дозволи треба буде отримувати перед кожним заходом або театри, які формують свій репертуар, можуть подати низку заходів", — говорить заступник директора облдепартаменту культури Олександр Костін.

За словами Костіна, на Харківщині є 26 закладів культури обласного рівня. З них 23 мають сертифіковані укриття. Облдепартамент перевірить їхню відповідність нормам.

Що відомо

  • Заборона проводити масові заходи більш ніж на 50 людей в культурних закладах Харківщини діяла з 28 березня 2023 року. Олег Синєгубов стверджував, що цього вимагає безпекова ситуація.
  • 16 об'єктів Харківщини визначили як безпечні місця, в яких рекомендується проводити масові заходи. У Харкові це були метрополітен, ЄрміловЦентр та мала зала ХНАТОБу.
  • Заборона на проведення заходів, яку затвердили на Раді оборони у березні, діяла тільки на заклади культури, які підпорядковані облдепартаменту, повідомила директорка обласного департаменту масових комунікацій Ярослава Бережна у відповіді на запит Суспільне Харків.
  • Згідно з рішенням Ради оборони області 7 липня, проводити концерти та вистави можна на власних майданчиках, які обладнанні укриттями.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube