Пише вірші та вчить українську: найстарший рівнянин відзначив 104-й день народження

Федір Уженко 7 липня відзначив 104-й день народження. Фото: Суспільне Рівне

У п'ятницю, 7 липня, 104 річницю відзначив найстарший житель Рівного Федір Урженко. Свого часу він воював на Далекому Сході та служив у радянських військах в Німеччині. Пізніше приїхав до Рівного, а зараз, сказав Суспільному, мріє лише про мирне майбутнє для України.

Донька Надія розповіла, у чому, на її думку, секрет довголіття батька.

"Це дуже високої дисципліни людина. Це таку треба волю мати, це таку треба віру в людей, віру в добро, розумієте. І я не знаю, напевно, мого татуся лікарям дуже легко лікувати", — каже донька чоловіка Надія Урженко.

Родина Урженків — етнічні українці. Зі слів доньки, через військову службу батька вони певний час проживали в Росії. Чоловік — ветеран збройних сил, нагороджений чотирма орденами та 24 медалями.

Фото: Суспільне Рівне

"Мій дідусь, з батькової лінії, з Херсонщини, тобто покоління. З лінії матері – Запоріжжя, дві бабусі — з Полтавської губернії. І коли почалась війна, тата відправили на Далекий Схід і він воював там з Японією. А після Далекого Сходу поїхали в Калінінград. А з Калінінграда в групу радянських військ Німеччини, а потім в Рівне. Вже питали: «Куди б ви хотіли поїхати?» І ось ми у 1963 році 17 листопада приїхали в Рівне", — розповіла жінка.

Переїхавши у Рівне, Федір Урженко читав лекції і проводив семінари, а ще працював економістом на підприємстві, яке займалося постачанням палива.

"Я мрію про майбутнє України. Слава Україні – героям слава!", — каже чоловік.

Зараз пенсіонер вивчає українську мову та співає народні пісні.

Як повідомила Суспільному заступниця директора міського департаменту соцполітики Олена Петрик, наразі у Рівненській тергромаді проживає шестеро людей, яким виповнилося 100 та більше років. Ще троє очікують на ювілейну дату у вересні 2023 року року.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Авторка: Вікторія Стасюк