"Небесна канцелярія" диктує свої умови: як фермери Рівненщини готуються до збору урожаю

Фото: Суспільне Рівне

Несприятливі погодні умови, які супроводжували посівну 2023 на Рівненщині, суттєво не вплинуть на врожай. Про це Суспільному розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Андрій Кузьмич. Водночас, додав він, через підрив Каховської ГЕС армією РФ на українських фермерів навантаження зросло.

Василь Радзівіл: історія фермера

Фермер Василь Радзівіл каже: оцінюватиме врожай восени під час збору, проте прогнозує, що він буде хорошим.

"Капусту в цьому році садив, якраз не було дощів. Це було приблизно 12-15 травня і після того не було дощів. Частина випалила. Є така Галіла, це вона випалила, не вистачило їй води. Вид непоганий, я гарантую, що її буде 80 тонн з гектара", — розповів чоловік.

Фермерством Василь Радзівіл займається понад 30 років. На 70 гектарах землі вирощує більше десятка культур.

"Якщо взяти Європу чи Америку, там 2-3 культури максимум. А ми мусимо до десяти культур, бо не знаємо, яка ціна буде в цьому році, який попит буде на ту чи іншу культуру. Мусимо сіяти. Зернових я сію: озиму пшеницю, небагато ячменю, технічна соя, кукурудза. І овочі — борщовий набір", — розповів фермер.

Фото: Суспільне Рівне

Очікування врожаю: очікування Асоціації фермерів

На урожайність у 2023 році негативно вплинули несприятливі погодні умови, каже голова обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників Андрій Кузьмич:

"У нас люди працьовиті, фермери працьовиті, тому точно про голод мова не йде. Українці, рівняни будуть з овочами, будуть цього року з врожаєм. Навіть, попри складні погодні умови, а саме — запізнення строків посіву на три тижні у зв'язку з тим, що ранньою весною йшли дощі. Потім дощів не було майже два місяці. Небесна канцелярія диктує свої умови, але я впевнено можу сказати, що урожай все-таки буде".

Зі слів Андрія Кузьмича, через проблеми з пальним та електрикою, 2022-й рік для фермерів видався складним. Тепер, каже, ситуація поліпшилась.

"Зараз всього є вдосталь, є, дякувати Богу, і світло, що потрібно для зберігання овочів, є і дизель, тобто немає в ньому такого дефіциту, як це було на початку війни. Але, враховуючи те, що відбувся штучний підрив Каховської ГЕС, то акцент перейде зараз на центр України, на захід, тому що країну потрібно годувати, забезпечувати продовольчу безпеку", — зауважив чоловік.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook