Ексголові СБУ Криму продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 вересня

Ексклюзивно
Затримання ексголови СБУ у Криму Олега Кулініча. Фото: пресслужба ДБР.

У Печерському суді Києва 6 липня відбулось судове засідання у справі колишнього голови Кримського управління Служби безпеки України Олега Кулініча. Його звинувачують у роботі на спецслужби Росії. Засідання відбувалось у закритому режимі.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із приміщення суду.

Зокрема Олегу Кулінічу було продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 вересня цього року.

Також було вирішено направити обвинувальний акт до апеляційного суду для визначення територіальної підсудності для цієї справи. Причини такого рішення Суспільному роз'яснив адвокат Олега Кулініча Андрій Наход.

"У Печерському суді столиці немає спеціального приміщення для слухання справ, які можуть містити державну таємницю. Також суд не має належної кількості суддів, які мають допуск до державної таємниці. Тому, відповідно не буде можливості сформувати колегію з трьох суддів для слухання цієї справи", — сказав Андрій Наход.

Він додав, що сторона захисту клопотала про заміну запобіжного заходу не пов'язаного з триманням під вартою, адже слідство у справі Кулініча завершено і всі докази зібрано.

"Мотивів та інтересу для втечі Олег Кулініч не має, тому це буде проти нього. Все суспільство тоді буде говорити: "ми були праві — це шпигун". Але це не відповідає дійсності. І ми (адвокати — ред.) сподіваємось, що в судовому провадженні це буде встановлено і доведено. Тим паче що сам Кулініч збирається доводити і обґрунтовувати свої мотиви, які спростовують обвинувачення, які проти нього висуваються", — сказав Наход.

Другий адвокат Олега Кулініча Дмитро Паламарчук зауважив, що його підзахисний наполягає на тому, щоб справа розглядалась відкрито.

"Кулініч вважає, що справа проти нього сфабрикована і зацікавлений, щоб ЗМІ були присутніми на подальших судових засіданнях і висвітлювали їх. Своєю чергою він буде надавати свої доводи і показання", — сказав Дмитро Паламарчук.

Дата наступного судового засідання наразі невідома, тому що матеріали справи будуть направлені до апеляційного суду для визначення територіальної підсудності.

Справа Олега Кулініча

Кулініча затримали 16 липня 2022 року. Йому було повідомлено про підозру в державній зраді і створенні злочинної організації. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Під арештом він перебуває й досі.

У травні 2023 року ДБР завершило розслідування кримінального провадження щодо державної зради Кулініча.

За даними слідства, Кулініч співпрацював із ФСБ і отримав оперативний псевдонім "Котигорошко". Ще до початку повномасштабного вторгнення Олег Кулініч шпигував на користь РФ, займався розставлянням "своїх людей" у правоохоронних органах України та підбурював до державної зради.

На підставі зібраних доказів він обвинувачується за 5 статтями ККУ:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби);
  • ч. 4 ст. 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Олегу Кулінічу загрожує до 15 років позбавлення волі.