НМТ на 200 балів: що радять випускники ліцею у Рівному, щоб скласти тест на відмінно

Фото: Суспільне Рівне

Найвищі оцінки під час проходження національного мультипредметного тесту на Рівненщині у 2023 році набрали 135 учасників. Серед них — випускники обласного наукового ліцею Іван Сень та Дарина Поліщук, які отримали максимум з одного предмета — 200 балів. Вони розповіли про складнощі у проходженні НМТ та дали поради щодо його складання.

Поради Івана Сеня та його вчительки

Випускник обласного наукового ліцею Іван Сень склав мультипредметний тест з математики на 200 балів.

"Як я нажав кнопочку "здати" і побачив 200 з математики, у мене серце зупинилося на одну секунду. Це було дуже приємне відчуття. Чесно, я дуже сильно хвилювався. Боявся, що через хвилювання — погано здам. Але я зайшов в аудиторію дуже рано, за хвилин 20 до початку, я зміг себе взяти в руки та спокійно написати. І перші мої відчуття були "чому все так просто?". Я здав за 1,5 години все із трьох, які були", — згадує хлопець.

Випускник обласного наукового ліцею Іван Сень/ Фото: Суспільне Рівне

До тесту Іван готувався без репетитора, каже, значну увагу приділяв онлайн-тестам:

"Я дуже вдячний своїй вчительці математики, яка нас дуже якісно підготувала до тесту. Також я сам готувався, онлайн-тести проходив різні. Загалом можу порекомендувати не вчити щось нове, а повторювати те, що ви знаєте, тому що щось нове вчити — буде каша в голові".

Мультипредметний тест онлайн/ Фото: Суспільне Рівне

Випускник ліцею планує вступати на спеціальність "Комп'ютерні науки" в Український католицький університет або у НУ "Львівська політехніка".

Іван разом із вчителькою Олена Бойчук виконує завдання МНТ з математики/ Фото: Суспільне Рівне

Готувала Івана до складання тесту вчителька математики Олена Бойчук, яка викладає понад 20 років.

"В 11 класі потрібно опановувати програму і бажано додатково виділяти час на підготовку до іспитів чи тестів. Раджу проходити тести онлайн, можливо, за допомогою репетитора, щоб можна було б підкорегувати якісь певні моменти, прогалини. Я думаю, року систематизації цілком може вистачити для результативної здачі тестів", — каже вчителька.

Вчителька математики Олена Бойчук/ Фото: Суспільне Рівне

Поради Дарини Поліщук та її вчительки

Випускниця обласного наукового ліцею Дарина Поліщук склала на 200 балів біологію, це, крім української мови та математики, був один із предметів на вибір. Вона планує стати лікаркою та хоче вступити в медичний університет у Тернополі.

"Я була дуже спокійна, розуміла, що переживати — програшний варіант. Спочатку хотіла бути ветеринаром, потім зрозуміла, що ветеринар — це не для мене, дуже стресово. Я в принципі люблю контакт з людьми, спілкуватися з людьми, думаю, для лікаря — це одна з найважливіших рис", — каже випускниця ліцею.

Фото: Суспільне Рівне

Майбутнім випускникам Дарина радить не хвилюватися та готуватися систематично:

"Сідати, робити, бути впевненою в собі, впевненою у своїх знаннях. Головне, це справді заспокоїтися. Не відкладати на останній день. Якщо навіть кожен день по годинці по дві — воно дає результат", — каже дівчина.

Фото: Суспільне Рівне

Готувала Дарину до складання тесту вчителька біології Алла Данилюк.

"Сьогодні маса інформації в інтернеті, але найчастіше діти губляться. А коли це буде зібрано у чомусь одному, то на багато запитань є відповіді. Також рекомендую проходити торішні тести. Я не гарантую, що в наступному році будуть саме такі, але наближені", — говорить вчителька.

Як повідомив Суспільному завідувач кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти РОІППО Ігор Опольський, у 2023 році максимальну кількість балів під час мультимедійного тесту на Рівненщині набрали 135 учасників. У 2022 році таких було 400.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook