Малярійний сезон: спеціалісти попередили, коли чекати піку передавання інфекції на Рівненщині

Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині з 10-15 липня прогнозують початок сезону передавання малярії людині від комарів. Про це 23 червня повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Спеціалісти пояснили, чим небезпечна малярія і як захиститись від зараження.

Коли чекати піку передавання малярії

У 2023 році період ефективної зараженості малярійних комарів в умовах Рівненської області розпочався 17 червня, йдеться у повідомленні.

"Зважаючи на те, що термін спорогонії, тобто період розвитку плазмодія триденної малярії, котра має визначальне епідеміологічне значення для нашого регіону, триває орієнтовно 24-26 днів, початок сезону передавання малярії людині на Рівненщині прогнозується з 10-15 липня", — інформують у центрі.

В Україні щорічно фіксують до 50 випадків цієї інфекції. Відтак, спеціалісти й досліджують малярійний епідсезон, тобто період, протягом якого температурні умови дозволяють розвинутись комарам роду Anopheles, завершити розвиток малярійного паразита у їх тілі та передати хворобу.

Що варто знати про поширення

Місцева малярія на території Рівненської області ліквідована ще у 1958 році, завізні випадки реєструють з 1981. З того часу їх було 73.

"У кожному з фактів здійснюється комплекс протиепідеміологічних заходів, адже ризик повернення цього захворювання в умовах нашого краю є високим. Ймовірність поширення малярії підвищує наявність комарів роду Anopheles, яких ми при своїх періодичних спостереженнях фіксуємо чотири різновиди, чисельність їх личинкових стадій від 12,5 до 20,4, дорослих — від 10,4 до 17,3, що є нормою для геокліматичних умов нашої області, проте достатньою для передачі цієї хвороби", — йдеться у повідомленні.

У центрі контролю та профілактики хвороб зауважили, що передумовами є велика кількість водних об’єктів — місць виплоду переносника малярії на Рівненщині, стрімкі зміни клімату, глобальне потепління, а також великі міграційні хвилі населення.

Як вберегтись від зараження малярією

"Завезенню малярії на територію області запобігти неможливо, вся відповідальність за власне здоров’я покладається на плечі кожного з нас. Вакцина проти цього захворювання вже існує, однак вона використовується лише для діток першого року життя у країнах Африки, де малярія є основною причиною дитячої смертності", — уточнили у центрі.

Людям, які планують вирушати в країни, потенційно небезпечні щодо малярії, радять:

  • відвідати свого лікаря, який проконсультує та допоможе підібрати протималярійні препарати;
  • хімієпрофілактику слід починати за тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на небезпечній території та протягом чотирьох тижнів після повернення.

Власну домівку закликають захищати від комарів протимоскітними сітками, а при перебуванні на природі не забувати про закритий одяг та репеленти.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook