Перейти до основного змісту

Haaretz: Ізраїль веде переговори щодо продажу Кіпру танків Merkava, ймовірно, щоб той міг поставити Україні Т-80

. Фото: Getty Images

Ізраїль та Кіпр ведуть переговори про постачання ізраїльських танків Merkava Mark III, які зняті з озброєння у 2020 році. Про це повідомляє ізраїльська газета Haaretz, посилаючись на анонімні джерела в двох країнах.

За словами кіпрського джерела, переговори не завершено і термін угоди поки не встановлений. Раніше ЗМІ країни повідомляли, що у разі продажу Кіпру ізраїльських танків Nikosia країна могла б передати Києву старі танки Т-80 радянського виробництва.

Адміністрація Байдена минулого року зняла ембарго на постачання зброї Кіпру, що усуває одну з перешкод. Офіційно в Міністерстві оборони Ізраїлю визнали факт переговорів із "декількома" неназваними країнами про постачання танків "у зв'язку з війною в Європі". Там також повідомили, що жодних домовленостей поки що немає.

Президент Кіпру Нікос Христодулідіс раніше заперечував наміри поставити Україні танки, обмовившись, що не має наміру робити нічого, що послабить кіпрську армію. Деякі експерти на Кіпрі вважають, що Нікосія швидше готова позбутися радянських танків через очікувані проблеми з запчастинами, пише газета.

Що відомо про танк Merkava

"Меркава" — ізраїльський основний бойовий танк. Серія танків розроблена в Ізраїлі і випускається з 1979 року. Розроблено чотири серійні варіації (Меркава 1, 2, 3 та 4). Третя та четверта, генерація танку стоїть на озброєнні ізраїльської армії з 2004 року. Також на шасі "Меркави" розроблено ряд самохідних артилерійських установок.

Характерною особливістю танка є розташування моторно-трансмісійного відділення в передній частині корпусу, а в кормі розташований відсік, у якому можна перевозити десант, поранених або додаткові боєприпаси. Ця особливість перетворює "Меркаву", по суті, на універсальну бойову машину, здатну виконувати роль і танка, і БТР.

Відсік має броньові двері в кормі, що дозволяє екіпажу в критичних ситуаціях залишати танк іззаду.

Топ дня

Вибір редакції