Зеленський на Конференції з відновлення України назвав напрямки, у яких потрібно створити умови для миру

. Звернення президента України Володимира Зеленського на відкритті Конференції з відновлення України, 21 червня 2023 року, фото: AP

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 21 червня виступив в режимі онлайн на відкритті Конференції з відновлення України, що відбувається у Лондоні.

"На цій конференції ми маємо рухатися від поглядів до домовленостей, а від домовленостей до реальних проєктів Українська делегація пропонує реальні речі, які ми можемо зробити разом", — наголосив він.

Зокрема Зеленський назвав 5 напрямків, у яких, за його словами, потрібно створити умови для миру:

"По перше, це потенціал єдності, по-друге — потенціал стійкості, третє — потенціал груповий, четверте — потенціал безпеки, і останнє — надзвичайно важливе — потенціал демократії"

Також президент зазначив, що Україна може і буде одним з основних постачальників зеленої енергії та водню в Європі, адже не можна "покладатися на одного постачальника, як Росія".

"Нам доведеться розрахуватися з усіма боргами, накопиченими за роки війни, але ми вже можемо працювати разом, щоб захистити життя та почати відбудову. Це наше зобов’язання", — підсумував він.

Як відбувається Конференція з відбудови України

У столиці Великої Британії Лондоні 21 червня розпочалася Конференція з відбудови України, метою якої є залучення міжнародних інвестицій для відновлення країни після російського вторгнення.

Очікується, що для участі у заході до Лондона прибудуть загалом понад 1000 іноземних високопосадовців із 61 держави, представники неурядових організацій та сотні бізнес-лідерів та підприємців. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак відкрив конференцію разом із президентом України Володимиром Зеленським, який долучився до заходу віртуально. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн та держсекретар США Ентоні Блінкен також виступили на відкритті конференції.

Дводенний саміт стане найбільшою міжнародною конференцією, яку Велика Британія приймає цього року.