В Івано-Франківську "Дім воїна" відкриють після ремонту приміщення

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську "Дім воїна" розташовуватиметься у приміщенні на вулиці Січових Стрільців, 8, яке до цього орендувала профспілка Управління праці. Про це Суспільному розповів директор департаменту соціальної політики міськради Василь Семанюк.

За його словами, наразі це приміщення зачинене і потребує ремонту.

"Там закінчився договір оренди обласного управління праці. Зараз працівники звідти виїхали. Те, що ремонт потрібен, — однозначно. Відповідно, фахівці оцінять це питання. І тоді вже можна буде говорити, коли заклад зможе відкритися. Все залежить від того, якого буде потребувати ремонту і наскільки швидко його можна буде зробити", — каже Василь Семанюк.

Від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну орієнтовно 2 500 військових з Івано-Франківщини демобілізувалися внаслідок захворювання, контузії чи поранення. Ці люди потребують допомоги, каже керівник відділу Міністерства у справах ветеранів в області Володимир Веркалець.

Керівник відділу Міністерства у справах ветеранів в області Володимир Веркалець. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, підтримки потребують і родини загиблих героїв.

"Дуже велика кількість у нас, на жаль, загиблих. Якщо з 2014 по 2021 рік ми мали орієнтовно 230 людей, які отримали статус члена сім'ї загиблого, то зараз ця цифра — в рази більша. І саме ці люди також потребують нашої уваги, шанування, піклування", — каже Володимир Веркалець.

Тому, на його думку, окрему увагу потрібно приділити підбору працівників у закладі "Дім воїна".

"Ці люди зіштовхнуться з багатьма проблемами, питаннями, які будуть їм ставити. Тож морально треба бути готовим до цього. Треба вміти їх вислухати. Тобто у закладі повинні працювати справжні фахівці", — додає Володимир Веркалець.

Що відомо про "Дім воїна" у Франківську

В Івано-Франківську створять "Дім воїна" — заклад, в якому надаватимуть різні соціальні послуги учасникам російсько-української війни, антитерористичної операції та членам їхніх сімей. У "Домі воїна" допомагатимуть у регулюванні юридичних, соціальних, освітніх та культурних питань, у сфері охорони здоров'я. У закладі також надаватимуть послуги з психологічної та фізичної реабілітації, організовуватимуть дозвілля людей. Ветеранам та учасникам війни сприятимуть в отриманні пільг та соціальних гарантій.

15 червня 2023 року на сесії міської ради депутати підтримали створення комунального закладу "Дім воїна".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!