"Твоя частинка у якійсь людині тече, допомагає": у Рівному нагородили почесних донорів крові

Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському обласному центрі служби крові 14 червня нагородили 20 почесних донорів, кожен з яких здійснив по 40 донацій. За словами директорки закладу Ліни Михальчук, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість донорів в області зросла на 40%, проте потреба у крові залишається постійною.

Анатолій Андрієвський — один з тих, хто у Всесвітній день донора крові отримав почесне посвідчення. Чоловік безоплатно здавав кров понад 40 разів.

"Сьогодні для мене великий день, тому що святкують День донора. Посвідчення — це невеликий поштовх вперед для того, щоб далі робити добру справу заради тих, хто потребує крові. Ти ділишся частинкою себе і твоя частинка у якійсь людині тече, допомагає. І це розуміння надихає на ще більші справи", — зазначив почесний донор.

Почесний донор крові Анатолій Андрієвський. Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Окрім Анатолія Андрієвського, посвідчення почесного донора отримали ще 19 жителів області.

"Ми фіксуємо збільшення кількості донорів на 40%. Трохи є різниця у вікових показниках, тому що переважна кількість населення — з 18 по 49 років — перебуває у зоні активних бойових дій. Тому в цьому віковому відрізку зменшилася кількість донорів. Проте зросла в кількості понад 4-5% у віковій категорії за 50 років. Ми маємо зараз понад 2 600 почесних донорів і 10 — заслужених", — розповів директор обласного департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я Олег Вівсянник.

Фото: Суспільне Рівне

Донорка крові Олена Левченко. Фото: Суспільне Рівне

Здати кров у День донора також прийшла рівнянка Олена Левченко. Сьогодні — її п'ята донація. На першу жінка наважилася після початку повномасштабного вторгнення.

"Я розуміла, що треба допомагати, але не знала чим саме. Думала, хоча б так почати. Коли вперше прийшла, у мене настільки був тиск високий, я хвилювалась, що мене не допустять здати. Вдруге, як прийшла, хоч і хвилювалася, але мені це вдалося і я була задоволена тим, що я частинку своєї душі, можна сказати, віддала для наших захисників. Вони ж для нас віддають найдорожче — життя", — сказала донорка.

Фото: Суспільне Рівне

Попри те, що кількість донорів крові в області збільшилася на 40%, потреба у донації все одно залишається, зауважила директорка центру крові Ліна Михальчук.

"Потреба є завжди, щодня, все, що ми заготовляємо, передаємо у лікувальні заклади області. У нас також лікуються і потерпілі військові, і переселенці. Збільшилася сама кількість потрібних компонентів лікувальними закладами нашої області. Періодично ми допомагаємо і прифронтовим областям, які не можуть себе забезпечити", — пояснила вона.

Директорка обласного центру крові Ліна Михальчук. Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині планують також здійснювати забір крові із виїздом до донорів.

"Щодо департаменту здоров'я та обласної військової адміністрації, ми, як і обіцяли, закупили додаткові кушетки для здачі крові. Зараз також обладнуємо автомобіль для того, щоб здійснювати дистанційний забір крові. Плануємо їздити до донорів, аби зменшити їхні логістичні навантаження", — додав Олег Вівсянник.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook