У Рівному комунальники висадили експериментальну клумбу

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному працівники Тресту зеленого господарства вирішили поекспериментувати з клумбами у нових місцях. Зокрема, вперше на вулиці Відінській висадили рослини на повороті дороги, розповіла Суспільному начальниця дільниці Валентина Цуркан. Якщо цей досвід буде вдалим — його можуть впровадити й у інших районах міста.

13 червня комунальники висадили клубу на вулиці Відінській. Озеленювачка Тресту зеленого господарства Марія Приходько за квітами у місті доглядає вже понад 46 років:

"Люблю садити, дивитися, як вони ростуть, але дуже не люблю, як їх зривають. Дуже часто зривають. Я вам гарантую, побачите завтра вранці, що тут буде робитися".

Озеленювачка тресту зеленого господарства Марія Приходько /Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

На повороті дороги квіти висаджують вперше, каже начальниця дільниці озеленення тресту зеленого господарства Валентина Цуркан:

"Робимо таку експериментальну клумбу, ми ще таких на радіусах повороту клумб не робили. Подивимося, як вона себе буде поводити, чи її можна буде в майбутньому впроваджувати, чи залишатися все-таки на наших позиціях, на тих клумбах, які ми садили й за якими ми доглядали".

Начальниця дільниці озеленення тресту зеленого господарства Валентина Цуркан/ Фото: Суспільне Рівне

Комунальники висаджують рослини відповідно до дизайну, зокрема, серед квітів: лаванда, сантоліна, іберіс, вівсяниця тощо.

"Цей дизайн нам надали раніше, відповідно до нього ми вирощували й закупляли рослинки. Це буде суто багаторічний квітник. Тут ми використовуємо вічнозелені кущі й напіввічнозелені трав’янисті рослини. Це буде лаванда, сантоліна, іберіс, вівсяниця і ще інші. Садимо маленькі рослини, їм треба час, щоб вкорінитися, набрати сил. А вже на наступні роки вони будуть радувати своїм цвітінням", — говорить фахівчиня садово-паркового господарства Анна Пихотіна.

Фахівчиня садово-паркового господарства Анна Пихотіна/ Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Помилуватися квітником прийшла 79-річнна Тамара Шевченко. Жінка вимушено переїхала до Рівного з Костянтинівки, що на Донеччині.

"Подобається, що в Рівному так гарно висаджують, роблять. Це – настрій усіх людей. В нас так багато не висаджували, як тут", — говорить переселенка.

Переселенка Тамара Шевченко дивиться на наві насадження у Рівному/ Фото: Суспільне Рівне

Працівники Тресту зеленого господарства станом на середину червня провели 55% висадок, які заплановані на 2023 рік.

"Загальні відомі локації, які вже висадили — це площа Театральна, Магдебурзького права, міська управа, ОДА. Плануємо висаджувати біля колони Божої Матері та собору Воскресенського. Викопали тюльпани, перекопуємо клумби, готуємо наш рушничок (алея біля кінопалацу,-ред) так само для посадки. Квіти приживаються непогано. Хоча були перепади температури. Ми доглядали за ними", — розповіла Валентина Цуркан.

Комунальники садять квіти/ Фото: Суспільне Рівне

Висаджені рослини/ Фото: Суспільне Рівне

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook