У місті на Черкащині відкрили цілодобовий кабінет для жінок, які постраждали від насилля

Суспільне Черкаси, навчання лікарів та облаштування кабінету організував Український жіночий фонд

Постраждалі від насилля жінки у Золотоноші відтепер цілодобово можуть звертатися за медичною та психологічною допомогою до спеціалізованого кабінету. Його облаштували на базі багатопрофільної лікарні – оснастили сучасною технікою, а цілодобову допомогу тут надають кваліфіковані медики.

Таких кабінетів в Україні вже двадцять, розповіла Суспільному представниця Українського жіночого фонду Вікторія Носуля.

Чергова лікарка акушерсько-гінекологічного відділення Ольга Довбня показала сучасне ліжко в новому кабінеті:

"Ліжко підіймається і так само опускається на потрібний рівень. Зручно пацієнтам".

Окрім оснащення, має значення і вдале розташування кабінету.

"Використовується як надання невідкладної допомоги: гінекологічної, діагностичний кабінет, поряд приймальне відділення. Людину на каталці, в кріслі ми транспортуємо до цього кабінету. Дуже зручно оглянути – функціональне крісло", – розповіла гінекологиня.

Ольга Довбня одна з чотирьох лікарів, які пройшли навчання, аби надавати допомогу постраждалим від насилля жінкам, розповіла директорка лікарні Лариса Насальська. Всі вони – чергові лікарі.

"Якщо ми говоримо про насилля, то жінок із наслідками насилля привозять у вечірній і нічний час. Тому ми навчили чотирьох лікарів".

Суспільне Черкаси, крім оснащення, має значення і вдале розташування кабінету

Навчання лікарів та облаштування кабінету організував Український жіночий фонд, розповіла координаторка благодійної організації "Жіночий простір" Вікторія Носуля.

"Для жінок та дівчат, які постраждали від насильства тут безбар'єрний доступ до кабінету. Якщо вона переживає, що хтось дізнається і не може піти на огляд, тут вона може обстежитись і отримати допомогу від лікарів", – пояснила Вікторія.

Суспільне Черкаси, навчання лікарів та облаштування кабінету організував Український жіночий фонд

У новому кабінеті приймають не тільки жінок постраждалих від насилля, додав завідувач відділення невідкладних станів Олександр Шевченко. А й з особливими потребами.

"Це зручно, перш за все, для пацієнтки, для жінки, лікарня обладнана з усіх сторін пандусами, якщо є жінки з особливостями, з особливими потребами. То їм не доводиться долати перешкоди, все це тут облаштоване, все це зручно".

Суспільне Черкаси, у новому кабінеті приймають не тільки жінок постраждалих від насилля, а й з особливими потребами

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України