Худоба шотландська, гамадрили і не тільки: у Рівненському зоопарку спостерігають бебі-бум

Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському зоопарку впродовж кількох місяців спостерігають так званий бебі-бум, там упродовж весняного періоду у 2023 році народилося 13 тварин. Зокрема, поповнення відбулося у родині худоби шотландської, павіана гамадрила, барана гривистого та ще сімох видів тварин. Суспільному там розповіли про тонкощі у поводженні із новонародженими та їхніми сім'ями.

Серед новонароджених — худоба шотландська, це корови, виведені у Шотландії, а в зоопарку Рівного вони з'явилися у 2012 році. На волі тварини проживають у високогірних районах з сильними вітрами й низькими температурами, тому невибагливі. Вага самиць у зрілому віці досягає 450 кілограмів, самців — 600. Тривалість життя від 25 до 30 років.

"Коли з'являється потомство — це дуже гарна ознака того, що тваринам добре, вони доглянуті, гарно себе почувають. Тварини не будуть розмножуватися там, де їм некомфортно. Тому, коли з'являється нове життя — це надзвичайно радісна подія, наші підопічні приносять нам такі сюрпризи, подарунки. Під час війни це особливо радісно, тому що дуже важливо, коли життя продовжується", — зазначила речниця Рівненського зоопарку Мирослава Патій.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Окрім худоби шотландської, у зоопарку народилась двійка малят гамадрилів. Зі слів Мирослави Патій, живуть тварини стадною групою. Головним є самець, який має шлюбні відносини з кожною із самиць. Тому мами у малят різні, а тато, якого звуть Кузя, один.

"Ми спостерігали такий процес, що коли менше відвідувачів, коли люди не нависають, не набридають тваринам — він дуже гарно піклується про своє потомство. Може навіть брати на ручки, пригортати до себе, що дуже дивно, тому що як самець, як голова сімейства він досить такий поважний, сильний, має лідерські якості. Але і до діток він досить дбайливий і люблячий тато", — зауважила речниця.

Фото: Суспільне Рівне

Нині мавпенята харчуються молоком матері, але коли підростуть, то перейдуть на рослинну їжу та комах. Тривалість їхнього життя від 30 до 45 років.

"Коли вони стають старшими — починають від мами відокремлюватися. Певний період вони подорожують на ній, у них досить сильний хапальний рефлекс. Вони чіпляються за її животик спочатку, потім перебираються на спинку і кілька місяців подорожують на ній. Стаючи старшими, вони маму покидають", — додала Мирослава Патій.

Фото: Суспільне Рівне

Деяких новонароджених, як, наприклад, барана гривистого, разом з мамою відокремлюють від інших. За словами речниці зоопарку, роблять це задля безпеки тварин:

"Коли в зоопарку з'являються малята — працівники до цього ретельно готуються. Якщо мама вагітна і є потреба, то її можуть відділити від групи в інше приміщення, де вона готується до народження. Протягом періоду лактації теж перебуває з дитинчам окремо. Якщо немає небезпеки від інших тварин виду, то мама з малям перебуває з іншими представниками свого виду".

Фото: Суспільне Рівне

Цьогоріч у Рівненському зоопарку у десятьох видів тварин народилося 13 малят. Проте відвідувачі не кожного з них зможуть побачити.

"Не всіх малят ми можемо показувати нашим відвідувачам. Деякі види тварин знаходяться не на експозиції, вони відокремлені, тому що їм потрібно більше спокою, тиші, комфорту. Тому відвідувачі їх можуть побачити, коли малята подорослішають і з мамою їх долучать до гурту", — пояснила речниця.

У 2023 році пік народжуваності у Рівненському зоопарку припав на весну, проте працівники зоопарку на поповнення чекають і влітку.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook