Оборонці Маріуполя, "Азовсталі" та Донбасу: Україна повернула з полону 95 військових

Важливо
. Українські солдати, звільнені з полону РФ, 11 червня 2023 рік. Фото: Telegram/Мінреінтеграції

Україна 11 червня повернула з російського полону ще 95 українських захисників.

Про це у Telegram повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Зазначається, що серед звільнених з полону 51 представник ЗСУ (зокрема 15 тероборонців), 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків. Усі звільнені — чоловіки. Серед них двоє офіцерів, решта — рядовий та сержантський склад.

"Завдяки взаємодії представників Сил безпеки та оборони, уряду та команди Офісу президента цього разу повернуто з полону захисників Маріуполя (у тому числі "Азовсталі") та острова "Зміїний". Додому їдуть полонені з ЧАЕС. 27 Оборонців захищали донецький напрямок (з них пʼятеро з-під міста Бахмут). Є захисники харківського, запорізького, херсонського, луганського та сумського напрямків", — йдеться у повідомленні.

Обмін став можливим завдяки складним перемовинам, які проводить Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Зокрема вдалося повернути оборонців, які знаходилися в полоні у ПВК "Вагнер" та підрозділу "Ахмат".

Також, з неволі серед інших повернувся військовий музикант 36 бригади, морпіх. Семеро звільнених військовослужбовців брали участь у "вертолітній" місії ГУР до окупованого Маріуполя. Серед повернутих також четверо з важкими пораненнями. Один звільнений має суттєву втрату ваги (30 кілограмів), є військові з ускладненням хвороб.

"Усі вони отримають необхідну реабілітацію та зустрінуться з рідними, яких не бачили багато місяців", — йдеться у повідомленні.

Як повідомили у Мінреінтеграції, Національне інформаційне бюро (НІБ) при відомстві традиційно забезпечило звільнених із полону рюкзаками з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном.

"НІБ також надає визволеним з полону особам допомогу у відновленні документів, банківських рахунків та сім-карт. А також допомагає швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги розміром 100 тисяч гривень", — йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.

25 травня Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти.

За даними Координаційного штабу, станом на 25 травня внаслідок обмінів додому повернули 2430 людей. Серед них — 139 цивільних.