Громади Київщини зібрали другий вантаж гумдопомоги для Херсонщини

Човен, який відправляють із Київщини у підтоплені райони Херсонщини. Фото: КОВА

Київська область відправила другу партію допомоги до Херсонської області, що потерпає від підтоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Цього разу відправили: 3 човни, 400 літрів пального, 15 тонн питної води, 3 помпи для відкачування води, 3 генератори.

Вантаж гуманітарної допомоги для жителів Херсонської області від громад Київщини. Фото: КОВА

Також Київщина зібрала для херсонців 4 тонни продуктів харчування, засоби гігієни, ліки, матраци, подушки, одяг. До підтоплених районів повезуть 1,5 тонни корму для тварин.

Мікроавтобус, заповнений пакунками і коробками з речами першої необхідності для громад Херсонщини. Фото: КОВА

"Громади області продовжують оперативно збирати найнеобхідніші речі для мешканців, які постраждали внаслідок цинічного терористичного акту Росії. Збір допомоги триває", — зазначив начальник КОВА Руслан Кравченко.

Що відомо про подолання наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС

Уночі 6 червня російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Внаслідок цього вода накрила десятки населених пунктів півдня. На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини росіяни відмовилися проводити евакуацію людей. Мешканці опинилися в пастці — на дахах будинків. Згодом з'явилася інформація про перших загиблих у Олешках.

Унаслідок повені, спричиненої підривом дамби Каховської ГЕС, загинули, щонайменше, 5 людей, ще 13 вважаються зниклими безвісти, повідомив глава МВС Ігор Клименко у Telegram.

Евакуація з підтоплених областей триває. Вже вдалося вивезти понад 2,5 тисячі людей. Для жителів затоплених територій передбачена грошова допомога, її можна отримати звернувшись на гарячу лінію за номером 1548 або безпосередньо під час евакуації.

8 червня Київ відправив першу партію допомоги Херсону, також столиця забезпечить оздоровлення 100 херсонських дітей у Карпатах. 9 червня зі столиці вирушила нова партія допомоги постраждалим від підтоплення областям.

Із Київщини 8 червня повезли на Херсонщину першу партію техніки, пального і харчів. Буча та Ірпінь також відправили гуманітарну допомогу у підтоплені регіони.