Волонтери організації "Добробат" та благодійного фонду "Єдність та сила" допомагають жителям Харкова та області з розбором завалів, ремонтами та відбудовою житла.
В яких населених пунктах працюють волонтери, які мають потреби та як обирають, кому допомагати в першу чергу — представники організацій розповіли в ефірі Українського Радіо Харків.
Волонтери організації "Добробат" працюють у деокупованих населених пунктах, наприклад, Руських Тишках, та на Північній Салтівці, розповідає керівник підрозділу Павло Філіпенко.
Під час робіт у деокупованих громадах виявили, що частина жителів отримали сертифікати від благодійних фондів на покупку будматеріалів чи відновлення помешкання, говорить Філіпенко.
"Люди кажуть, що в них є сертифікат: "Допоможіть нам, який є механізм, куди поїхати, куди звернутися, як закупити?". Ми намагаємося розібратися, як це працює", — пояснює волонтер.
У жителів Харківщини залишається потреба в генераторах, каже Павло: "Коли працювали в Руських Тишках, використовували генератори, бо в домоволодінні не було електрики. Питання з генераторами — скільки б їх не розвезли й не надали людям — й досі є актуальним. Збираємо по них потреби громад і звертаємося до різних фондів, донорів. Один генератор — на три-чотири будівлі розрахований чи хоча б один на вулицю".
Нині у "Добробаті" хочуть створити додаткові добровольчі команди у різних громадах, щоб краще підготуватися до зимового періоду і відбудувати частину зруйнованих будівель.
Проте найбільше волонтерам не вистачає будівельних матеріалів, розказує Філіпенко: "Ми більше допомагаємо робочою силою. У нас матеріалів немає. Є грантові програми, які виділяються донорами на конкретний об'єкт. Зараз розробляємо наступний грант у Дергачівській міській раді — на відновлення дитячого садочка".
Команда благодійного фонду "Єдність та сила" відновлює село Кам'янка Ізюмського району, розповідає очільниця фонду Наталія Сергієнко.
"Чому взяли це село? Тому що в містах більш-менш допомагають інші фонди, великі. На маленькі села менше звертають увагу. Біля Кам'янки ще чотири села повністю розбитих. Ми хочемо з чогось одного почати й показати, що можна відновити", — каже Наталія.
Волонтери привозили жителям деокупованих території буржуйки, дрова, плити ОSB, брезент на дахи, плівку на вікна: "Це такий мінімальний набір, щоб можна було якось перезимувати", — говорить очільниця благодійного фонду.
У першу чергу волонтери допомагають відбудовувати житло тим жителям, які повернулися до села, але їхні домівки зруйновані: "Ми хочемо показати власним прикладом, що все можливо і можливо відбудувати навіть село. Ми зібрали всі свої власні кошти —це близько 30 тисяч доларів, що були у фонді й обрали перші шість будинків, які ми повністю відновлюємо".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube