"Графіків відключення електрики на Кіровоградщині немає, але важливо її економити" – обласна енергопостачальна компанія

Фото: Суспільне Суми

Про введення графіків відключення електроенергії в Кіровоградській області наразі не йдеться, але треба зменшити її споживання. Про це сказав Суспільному заступник директора обласної енергопостачальної компанії Олег Соловйов. За його словами, важливо, щоб люди мінімально користувалися електроприладами у пікові години вранці й ввечері. Це рекомендація від НЕК "Укренерго".

Руйнування Каховської гідроелектростанції саме по собі не впливає на енергосистему України й, зокрема, енергопостачання Кіровоградщини, говорить Олег Соловйов.

"Ця ГЕС займає дуже незначну частку серед генерувальних потужностей. Система в Україні наразі справляється. Ті потужності, які є, задовольняють всі потреби. Про графіки відключення електроенергії, як це було взимку, не йдеться. Але все одно є рекомендація НЕК "Укренерго", щоб люди мінімізували споживання в години максимум, тобто вранці й увечері. Це важливо, щоб вирівняти навантаження і щоб атомні електростанції могли з ним справитися. Вони не люблять стрибків електроенергії. Тому треба, щоб споживання було максимально рівне за годинами доби".

Повідомлення про введення графіків на Кіровоградщині може з’явитися лише на офіційних ресурсах НЕК "Укренерго" (національного оператора розподілу електроенергії) і ПРАТ "Кіровоградобленерго" (обласного оператора), говорить Олег Соловйов.

"У Кіровоградській області ці графіки вводить обласний оператор розподілу електроенергії ПРАТ "Кіровоградобленерго". Він має офіційні канали в Telegram. Їх створили окремо для кожного району й ввели в дію цієї зими. Там обленерго говорить про всі актуальні новини в розрізі кожного району. Тому якщо ці канали мовчать, то всі інші повідомлення про нібито введення графіків на Кіровоградщині – це фейкові новини".