"Люди відгукуються, але не так, як у тому році": як у Рівному стерилізують і прилаштовують безпритульних собак

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному працівники стерилізаційного центру відловлюють та стерилізують безпритульних тварин. З початку 2023 року 27 таким знайшли господарів. Суспільному спеціалісти 8 червня показали процес відлову вуличних собак.

Рівнянка Світлана Чехомська звернулася до працівників центру стерилізації, щоб ті відловили та прооперувати безхатню собаку.

Фото: Суспільне Рівне

Собака разом зі ще трьома, вже стилізованими, тваринами проживає біля Інституту мистецтв РДГУ, у якому працює жінка.

"Попередня 11 собаченяток привела і люди потравили. Думали гроші збирати на стерилізацію, але почула про стерилізаційний центр і зателефонувала, домовилися, на яку годину, на який день. Приїхали та забрали", — каже Світлана Чехомська.

Після відлову працівники стерилізаційного центру несуть собаку у ветеринарну клініку. Там тварину оглядають.

Фото: Суспільне Рівне

У процесі ветеринар Роман Ващишин виявив, що температура тіла собаки 39,8. Каже, що це є протипоказом для операції, тому стерилізацію відтерміновує.

"Ця температура могла піднятися на фоні стресу, можливо собачку хвора. Поспостерігаємо до обіду, в обід переміряємо температуру, якщо температура — будемо стерилізувати, якщо не нормалізується, будемо виявляти причину. Пролікуємо, тоді будемо стерилізувати", — коментує Роман Ващишин.

Після операції собаку кілька днів доглядатимуть у стерилізаційному центрі. За цей час намагатимуться знайти йому господаря. Якщо за післяопераційний період тварину не прилаштують — її випустять там, де спіймали, каже керівниця центру стерилізації Тамара Сиротинська.

"Лікар оперує її, добу вона знаходиться тут під наглядом лікаря, а потім ми забираємо її до себе у центр стерилізації. Вона там проходить адаптацію по медичних показах або три дні, або більше. Ми одразу ж її забираємо, тваринку, і вона тільки починає ходити, ми її фотографуємо й одразу виставляємо на сайти. Люди відгукуються, але не так, як у тому році. Тяжко у цьому році йде з прилаштуванням, але все-таки йде прогрес", — розповідає керівниця стерилізаційного центру Тамара Сиротинська.

Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Тамари Сиротинської, з початку 2023 року їм вдалося прилаштувати 27 тварин.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook