У Кропивницькому поліцейські почали патрулювання на велосипедах

Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому поліцейські почали патрулювання на велосипедах. Щодня з 9:00 до 18:00 до осені працюватимуть п’ять патрульних, сказав командир батальйону Денис Яковенко. Головна їхня задача — реагувати на виклики, виявляти правопорушення, слідкувати за громадським порядком у місцях куди доїхати автомобілем довше або неможливо. Це парки, сквери, набережні річок та центральні вулиці міста.

Велопатруль працює у Кропивницькому п’ятий рік. Нині це 10 поліцейських, які працюють позмінно, каже командир батальйону. Ігор Журавель у велопатрулі працює другий рік. "Найчастіше інформуємо людей, які відпочивають на пляжі про безпеку, поводження дорослих і дітей на воді, щоб не розпивали спритні алкогольні напої і реагуємо на певні правопорушення. Люди можуть гуляти з собаками без намордників, ми також реагуємо. Патрулюємо парки, сквери, місця, де велике скупчення людей. Вулиця Театральна в нас пішохідна, ми також там патрулюємо". Патрульні на велосипедах мають їздити у захисних шоломах, під час воєнного стану – у бронежилетах та у сітловідбивальних жилетках. У них є рація, нагрудна камера та планшет.

Поліцейський велопатруль об'їжджає "Козачий острів" у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому велопатруль працює п'ятий рік. Фото: Суспільне Кропивницький

Перевага велопатруля — це можливість швидко потрапити на місце виклику у парку, де вузькі доріжки й машина не проїде. Недолік — не можна наздогнати автомобіль з порушником, тоді долучається автопатруль. "Якщо на автомобілі хтось тікає — це є не великою проблемою, – каже Ігор Журавель, – у нас реагування згідно з протоколом відбувається. Тому якщо люди думають, що вони можуть втекти від нас, то вони помиляються".

Марія Ляльок приїхала у Кропивницький зі Львова на лікування. Говорить, у її місті є велопатруль також: "Бачила годину тому вони проїжджали, два поліцейських на велосипедах. Якщо в когось якісь питання — можна звернутися".

Кропивничанин Володимир Руденко каже, велопатруль у місті бачив минулого року: "Патруль, як сама ідея — це гарна справа, я думаю мобільність заслуговує на увагу. У нас тут часто відпочивають люди, буває неадекватні, як раз в такі моменти вони б сильно знадобились. Хочеться, щоб ця ініціатива продовжувалась і вона була по всьому місту".