У Києві "детектив" та поліцейський торгували персональними даними українців

Фото: ДБР

Киянин видав себе за "приватного детектива" та пропонував зібрати персональні дані українців. Йому допомагав майор поліції, який мав доступ до відповідних баз даних.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора, СБУ та ДБР.

Під виглядом легального бізнесу вони продавали персональні дані, зокрема, із закритих інформаційних систем правоохоронців. Це коштувало 4 тисячі грн, проте сума могла сягати 55 тисяч грн в залежності від соціального статусу людини та кількості проаналізованих даних.

"Також "детектив" пропонував "VIP послугу" — максимально детальну інформацію щодо "замовленої" особи. Він мав можливість її отримати нібито через свої зв’язки в СБУ", — йдеться в повідомленні.

До "повного пакету" входили паспортні дані, інформація про номери телефонів і авто, перетин кордону, вчинення адмін- та кримінальних правопорушень та про зацікавленість людиною правоохоронцями.

Нині перевіряють ймовірну причетність до негласних спостережень за українцями та їхніми дзвінками, а також можливий продаж конфіденційної інформації в РФ.

"Детектива" та правоохоронця підозрюють у передачі третім особам персональних даних громадян України за грошову винагороду — ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.