Комікс про борщ: львівська ілюстраторка розповіла про історію створення

Колаж Суспільного, справа — фрагмент ілюстрації Софії Сулій. Суспільне Львів

Софія Сулій намалювала ілюстрації для коміксу про борщ. Сценарій написала Євгенія Кузнєцова. Більше про створення ілюстрацій та улюблений борщ дівчина розповіла Суспільному.

Художниця почала працювати над цим проєктом 5 місяців тому, коли до неї звернулось видавництво. Наразі всі ілюстрації готові.

"Мені дуже сподобалася ця історія, дуже сподобалась кінцівка, вона така іронічна. Я ходила після цього, як я прочитала це сценарій, я так ще ходила під таким настроєм ще декілька днів. Ти починаєш збирати матеріал, ти якісь дивишся фільми, зокрема пана Клопотенка, його фільм про борщ, дивишся ютуб-канали, як там хто готує", — каже Софія Сулій.

Ілюстрації з коміксу "Коротка історія українського борщу". Ілюстрацію з коміксу надала Софія Сулій

Фрагмент коміксу. Суспільне Львів

Ілюстраторка розповідає, що сценарій мальопису — про пошук ідеального рецепту борщу. Сама ж дівчина каже, найкращий борщ виходить у мами та бабусі, також куштувала у різних закладах.

"Для мене важливий смак оцей кисло-солодкий. Я взагалі люблю оці кисло-солодкі перші страви. Мені дуже подобається, як там відчувається помідор, хоча є люди, яким помідор — це шось завезене, це в нас не росло і це так неправильно там давати помідор. Але я помідори дуже люблю, так що можете мене закидати свіжими і пахнючими помідорами, я із задоволенням прийму", — розповідає художниця.

Художниця показує ілюстрації з коміксу. Суспільне Львів

Це перший досвід створення ілюстрацій для коміксу. Софія розповіла, що почала малювати з дитинства. Захопилась цим через ілюстрації у дитячих книгах. Також цікавилась живописом та іконописом.

"Почався ковід, почалась війна і якось ота зручність, що ти маєш свій планшет, ти можеш собі сісти і тобі не треба нікуди йти, докуповувати якихось додаткових матеріалів, і ти можеш дуже швидко те, що прорефлексував, викинути в мережу, воно якось так затягнуло мене в бік ілюстрації. Зараз я тільки цим і займаюся, хоча не хочу, щоб було тільки це", — додає Софія Сулій.

Софія Сулій. Суспільне Львів

Наразі дівчина готується до своєї виставки, яку планує на серпень.