"Панічна атака та відчай" – психолог, який супроводжував родичів луцьких заручників

Нацполіція Волині

Антоній Мельник – луцький психолог, який супроводжував родичів луцьких заручників розповів Суспільному, як провів пів доби із родичами заручників Максима Кривоша.

Супроводжувати родини заручників під час спецоперації психолог зголосився сам. Спершу звернувся за дозволом до правоохоронців. Антоній Мельник супроводжував батьків, дітей та чоловіків волинян, які опинилися замкненими в автобусі майже пів доби, до завершення спецоперації.

"Психологічний стан був нестабільний", – каже психолог. Люди не знали, що відбувалось з їхніми рідними: "А на підсвідомому рівні в їхній уяві розгорталися події з найстрашнішим закінченням". Тому для багатьох із них було важливо бути біля місця події та бачити, що відбувається з заручниками.

Суспільне Волинь

"Панічна атака та відчай", - психолог, який супроводжував родичів луцьких заручників

Біля готелю "Україна" перебувати родичам не дозволили правоохоронці, задля їхньої ж безпеки, тому вони спостерігали, з безпечної дистанції, біля пам'ятника Тарасові Шевченку.

Суспільне Волинь

"Панічна атака та відчай", - психолог, який супроводжував родичів луцьких заручників

Найважчою була ситуація з донькою одного із полонених, коли дівчина почула вибухи та стрілянину біля автобуса, у неї сталася панічна атака, - пригадує Антоній Мельник. "Психологічний стан та психотравма у заручників та їхніх родичів - однакова", - стверджує кандидат психологічних наук. Тому і тим, і іншим радить працювати з психологами, аби не було посттравматичного психологічного синдрому.

Зі слів психолога, він готовий надати подальший психологічний супровід звільненим заручникам та їх рідним.

Читайте також "Що робити, якщо ви опинилися в заручниках"

Що відомо

  • Уранці 21 липня озброєний чоловік захопив заручників та забарикадувався в рейсовому автобусі "Еталон" на центральній площі Луцька. Він здійснив два постріли в бік правоохоронців та кинув гранату, яка не здетонувала.
  • Захоплений автобус їхав із села Красилівка Камінь-Каширського району, на "Луцькій автостанції №2" на цей рейс купили квитки двоє людей. Далі автобус рушав до міста Берестечко Горохівського району, по дорозі мав заїхати на "Луцьку автостанцію №1", що на вулиці Львівській, а опинився на Театральному майдані міста з заручниками.
  • Невдовзі автобус оточили спецпризначенці, телефоном вони вели з чоловіком перемовини. Паралельно той розміщував дописи на своїх сторінках у соцмережах.
  • Чоловік представився правоохоронцям Максимом Плохим, який є автором книги "Філософія злочинця", де він розповідає про життя за ґратами. Те, що саме він замовляв друк книги, Суспільному підтвердили в друкарні "ВолиньПоліграф".
  • За даними журналістів, насправді чоловіка звати Максим Кривош, він народився у листопаді 1975 року в селищі Гай Оренбузької області Росії. У минулому Кривош відбув два терміни ув'язнення за незаконне зберігання та поводження зі зброєю, а також бандитизм та вимагання.
  • Журналісти Суспільного знайшли будинок в Луцьку, у якому жив чоловік, який захопив автобус. Також кореспонденти побували за офіційною адресою, де прописаний Максим Кривош у місті Дубно.
  • Енергетики У Луцьку вимкнули FM-мовлення.
  • Правоохоронці домовилися із Кривошем про передачу заручникам води. Тим часом управління Служби безпеки на Волині відкрило кримінальне провадження щодо події.
  • Президент Зеленський виконав вимогу Кривоша та оприлюднив відеозапис із закликом дивитися фільм "Земляни" 2005 року. Трохи згодом це відео було видалено.
  • Зрештою Кривош погодився звільнити заручників та здався правоохоронцям.