Екскурсії та майстеркласи. У Кропивницькому відкрили табір для дітей і молоді з інвалідністю

Вихованці табору на території Центру реабілітації дітей з інвалідністю при молодіжному центрі "Сильні духом". Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому на території Центру реабілітації дітей з інвалідністю при молодіжному центрі "Сильні духом" запрацював табір для дітей і молоді. Його відвідують 45 людей, розповіла Суспільному керівниця громадської організації "Серце матері" Людмила Шукрута, яка допомагає в організації табору. Відкрили табір завдяки гранту молодіжної християнської організації YMCA.одна з найбільших християнських молодіжних організацій у світі.

За словами Людмили Шукрути, це п’ятий ювілейний табір "Хвилю тримай" на базі центру "Сильні духом". Вожатими працюють мами організації. Особливість роботи табору під час воєнного стану — це присутність психологів. Влаштовуватимуть індивідуальні консультації для психологічного розвантаження, зняття стресу, напруги, пояснила психологиня Людмила Друзь.

Табір працює з 10:00 до 16:00. Його керівниця Поліна Одуд говорить, діти відвідуватимуть майстеркласи та їздитимуть на екскурсії. "В наш дендропарк поїдуть, у Софіївський парк в Умань з сім’ями, також у нас будуть виїзди на річки. Екскурсії розписані так, що у нас буде доступ до укриттів".

Для дітей і молоді з інвалідністю на території Центру реабілітації дітей з інвалідністю при молодіжному центрі "Сильні духом" проводять майстеркласи. Фото: Суспільне Кропивницький

Майстеркласи для дітей і молоді з інвалідністю. Фото: Суспільне Кропивницький

Майже рік допомагає в таборі Алла Хайдарова. "Я знаходжу час, приходжу до дітей, проводжу з ними майстеркласи. Це дає мені більше сили, тому що це майбутнє України і які б не були діти, вони діляться теплом, світлом, вони світяться".

До табору взяли 20 дітей-переселенців з інвалідністю. Серед них одинадцятирічний Олександр Юрчик з аутизмом. Він з міста Курахове Донецької області. "Мені дуже подобається займатися спортом і фарбувати щось, я дуже це люблю".

У Кропивницькому запрацював табір для дітей та молоді з інвалідністю. Фото: Суспільне Кропивницький

Наталія Царік з Сєвєродонецька. У табір привела двадцятиоднорічного сина. Говорить, у рідному місті такого табору не було. "Тут дитина має змогу спілкуватися, маємо гарні умови займатися творчими заняттями. Це все на природі, на свіжому повітрі".

Зі слів керівниці, працюватиме табір два тижні.