Діти-переселенці з Бахмута долучились до зоо-терапевтичного проєкту "Добрий паличник", який організував столичний зоопарк. Про це повідомляє пресслужба зоопарку.
Зазначається, що фахівці зоопарку, в залежності від потреб дітей та дорослих, проводять тематичні екскурсії, зоологічні арт-заняття, міні-лекції, а також організовують тактильне спілкування зі свійськими тваринами.
В зоопарку поінформували, що з початку цього року участь у програмі взяли близько 800 учасників. Це — діти військовослужбовців, вимушені переселенці, а також пацієнти дитячих і дорослих медичних закладів.
"Війна руйнує як фізично, так і психологічно, постійний стрес призводить до тяжких наслідків, тому сьогодні вкрай необхідні програми з емоційного розвантаження",— йдеться у повідомленні.
Наразі стартувала нова програма — "Добрий паличник", яка впроваджує найсучасніші західні методики з психологічної реабілітації. Першими в ній взяли участь 21 дитина із Бахмута. Після пізнавальної екопросвітницької екскурсії вони зустрілась із красивими комахами — справжніми паличникамиЗавдяки маскувальному забарвленню, формі тіла та здатності впадати надовго в стан нерухомості комахи малопомітні на листках і гілках рослин,— зауважили у зоопарку.
Що відомо про тварин у Київському зоопарку
У "Київзоо" зимували не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.
На початку березня лемур Байрактар відзначив день народження. Він народився передчасно 3 березня минулого року. Мати відмовилась від дитинчати через стрес від гучних вибухів.
Цієї весни у Київському зоопарку створили понад 19 нових родин. Пари та родини створюють не тільки для розмноження, а й просто для компанії — згідно Плану колекції.
У Києві випустили на воду родину пеліканів. Завдяки теплим погодним умовам цьогоріч зробили це раніше, ніж зазвичай.
Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні заходи для відвідувачів. У вересні 2022 року для тварин організували частування кавунами. Ними, зокрема ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.