У Рівному відкрили виставку "Ті, хто йдуть: двадцять троє незгодних". Що можна побачити

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному з 7 червня діє виставка "Ті, хто йдуть: двадцять троє незгодних". В експозиції — роботи легенд образотворення, зазначили у галереї Євро-Арт. Виставку вони приурочили до свого 12-річчя, урочистого її відкриття не організовували.

Виставка об’єднала живописні і графічні твори 23 художників, зазначили у галереї європейського живопису. Серед них і робота Алли Горської "Сопілкар", написана у 60-х роках 20 століття.

Робота Алли Горської "Сопілкар". Фото: Суспільне Рівне

"Родзинка цієї — це Алла Горська, рідко можна в Україні її бачити, тому що вона в основному монументальні розписи робила. І "Душа Алли Горської" роботи Віктора Зарецького", — каже артменеджерка галереї "Євро-Арт" Юлія Савуляк.

Фото: Суспільне Рівне

Експозиція вмістила твори українських художників, які у різні часи виступали проти мистецьких цінностей, які нав'язувала радянська влада.

"Мистецтво спротиву виникло і почало розвиватися ще 100 років тому, у 20-х роках минулого століття. Коли ми компонували цю експозицію, перед нами стояло завдання показати всю географію, наскільки воно було масштабне, представити всі регіони України та показати розвиток у часі", — пояснює артменеджерка.

Фото: Суспільне Рівне

Автори картин — художники з восьми регіонів України, додає вона:

"Виставки, які були на парканах, потім вони набрали обертів і популярності по всьому Радянському Союзу, все починалося саме з Одеси, з Валентина Хруща. Звісно, Борис Плаксій — дві роботи його представлені — один з лідерів руху шістдесятників".

Фото: Суспільне Рівне

Присвячена виставка до 12-річчя Галереї "Євро-Арт". Триватиме вона до 30 липня.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook