Сморід та мертві рослини: на Черкащині люди скаржаться на відходи свинокомплексу

Суспільне Черкаси

Неприємний запах, знищені дерева й трава через зливання відходів з підприємства, яке вирощує свиней. Така ситуація склалася у селі Медведівка на Черкащині, розповів Суспільному місцевий житель Євгеній Єрьомін.

Керівники підприємства на зауваження не реагують, тому люди звернулися до різних державних служб.

Місцевий житель Євгеній Єрьомін у березні зняв відео, де з водойми, у яку зливають рідкі відходи підприємства, рідина витікала через верх і текла до яру. Це місце місцеві називають "лагуна".

"У лагуну зливають відходи життєдіяльності свиней. Ці відходи всі течуть у яри, ями, до людей. На сьогодні вже не тече, бо вони загорнули. Але ж наслідки ми бачимо: зелені немає, тут повинна рости трава, її немає".

Така проблема у селі вже десять років, пояснив Євгеній Єрьомін:

"Влада ніяк не реагує, тільки обіцянки з боку керівників про те, що будуть очисні споруди".

Суспільне Черкаси

Гірша ситуація в тих, хто проживає за 100 метрів від підприємства, додала місцева жителька Алла Довгань. З її слів, через прорив "лагуни" з відходами у них вже декілька років засипані криниці. Тому воду їм провели централізовано.

"Найнекомфортніше – це мухи, які не дають нам жити. Запахи, хотілося, щоб утилізували його якось, щоб ми його не нюхали. Ми ж теж люди і дітки з нами", – розповіла місцева жителька Алла Довгаль.

Суспільне Черкаси

Із січня мешканці села звертаються до різних служб для перевірки.

"Звертався я у Держспоживслужбу приїжджала була комісія, є акт обстеження цієї ситуації. 19 березня оце коли я побачив, що виливається сюди звідти, викликав я поліцію теж був протокол складений і відправлений на екологію", – розповів Євгені Єрьомін.

Заяву зареєстрували та внесли до єдиного обліку, розповіла речниця Нацполіції області Наталія Ткачук.

"Потім виїжджала Держпродспоживслужба, яка склала акт комісійного обстеження даного товариства з обмеженою відповідальністю. Далі матеріали направили до окружної екології до міста Полтави. Наразі буде проводитися повна перевірка щодо вказаної події", – розповіла речниця.

Суспільне Черкаси

Повноцінна перевірка проводилася у 2021-му. Тоді виявили порушення та наклали штраф на керівників підприємства, розповів перший заступник начальника держекоінспекції Сергій Поліщук. Та нині провести обстеження складно через обмеження під час повномасштабного вторгнення.

"Ми згідно зі статтею закону України про державний нагляд та контроль, а також постановою кабінету Міністрів 303 про певні обмеження перевірок направили матеріали на вищу інстанцію для отримання погодження на проведення перевірок. Ми не отримали погодження у зв’язку з недостатністю обґрунтування життю й загрози здоров’ю громадян, навколишнє середовище та безпеки держави. Наразі ми зараз маємо жорсткі обмеження щодо таких перевірок", – розповів Сергій Поліщук.

Суспільне Черкаси

Підприємство обстежили працівники Держпродспоживслужби. Усі порушення керівництво зобов’язане усунути найближчим часом, говорить начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Валентин Рибак.

"Неправильне поводження з відходами, є недоліки по контролю за атмосферним повітрям прилеглих територій забудови, яка в селі знаходиться. Зрозуміло що, це не те повітря яким повинно дихати населення Медведівки. Не дотримується санітарна захисна зона перш за все. Для даного підприємства санітарна зона складає 500 метрів, це мінімально. А фактично там набагато менше. Ну це вже дуже точно потрібно поміряти, але разів у 2, 2,5 вона, можливо навіть й 3 не відповідає по своїм цифрам", – сказав Валентин Рибак.

Стежити за зверненнями до різних інстанцій і виконанням приписів повинна сільська рада, додав Валентин Рибак. Керівництво підприємства коментувати ситуацію Суспільному відмовилося. Сільський голова Андрій Іванченко пояснив: перемовини щодо усунення проблем вони ведуть постійно.

"З керівництвом цього "Золотоніського бекону" спілкувався особисто і я знаю, що вони готують там є кришка така, що вона понад два мільйони вартує, але поставлять що вона очищує від цих запахів. Служби ці всі я знаю точно що вони регулярно виїжджають туди, аналізи беруть, які недоліки пишуть припис і вони усувають, тому що ця проблема вона ж не сьогоднішня проблема", – розповів сільський голова Медведівки.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України