Собаки як терапевти: у госпіталі на Рівненщині проводять каністерапію для поранених бійців

Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині у Клеванському госпіталі волонтери Центру взаємодії з собаками Smart.Dog провели заняття з каністерапії для поранених військовослужбовців. П'ятеро собак пройшли спеціальну перевірку та підготовку і тепер слугують терапевтами для бійців із різними видами травм. Волонтери центру та пораненні бійці розповіли Суспільному, як відбуваються такі заняття та яка в них користь.

Військовослужбовець Роман познайомився з песиком на прізвисько Ронні під час з каністерапіїКаністерапія – метод лікування та реабілітації людей з використанням спеціально підготовлених собак. у Клеванському обласному госпіталі ветеранів війни. Роман каже: такі заняття поліпшують настрій:

"Це вже друге заняття з собачками. В нас і Зара була, і Ростік. У мене вдома є німецька вівчарка. Давно вже не бачив, давно вдома не був, напевно, більше року. Мені собака сподобалася".

Військовий кормить собаку на прізвисько Ронні/ Фото: Суспільне Рівне

Ронні не може ходити, волонтери забрали його з притулку, де мали усипити. Наразі пес сам допомагає пораненим бійцям.

Собака на прізвисько Ронні/ Фото: Суспільне Рівне

Боєць з позивним Ден родом із Броварів, до лав ЗСУ чоловік вступив одразу після повномасштабного вторгнення. Для терапії Ден обрав собаку породи йоркширський терʼєр на прізвисько Тортик.

"Дуже тяжко відповісти, допомагає чи не допомагає, але емоції позитивні. Пішов другий місяць на лікуванні. У мене просто тяжке поранення, то я думаю, з ним довго треба буде. Травму отримав у напрямку Сватове — Кремінна", — каже військовий.

Військовий з собакою на прізвисько Тортик/ Фото: Суспільне Рівне

Військовий з собакою на прізвисько Тортик/ Фото: Суспільне Рівне

Військовий гладить собаку на прізвисько Ронні/ Фото: Суспільне Рівне

Перш ніж займатися з пораненими бійцями, усі собаки пройшли відбір та перевірку, каже керівниця проєкту Smart.dog Алла Лосік:

"Абсолютний спокій і відкритість до людини. Щоб навіть не було і секунди якоїсь агресії, чи думки, чи протестування, що тебе людина може дуже багато разів погладити, чи пригорнути. Тобто це така абсолютна, як ми називаємо — безумовна любов".

Керівниця проєкту Smart.dog Алла Лосік/ Фото: Суспільне Рівне

Військовий згається із собакою на прізвисько Ройс/ Фото: Суспільне Рівне

Усі тварини, залучені до проєкту, мають своїх господарів, які є волонтерами центру. Як розповідає волонтерка Анастасія Нагорна, її пес Ройс встиг полюбитися військовим, адже за характером він дуже дружній та непосидючий.

"Ройсу три роки, це біла швейцарська вівчарка. Ми його придбали для старшого сина, точніше, це був подарунок. Для нас це малесенький вклад, якась хоч малесенька допомога військовим. Це наш маленький вклад у перемогу. Це нам велика честь — допомагати хлопцям", — каже волонтерка.

Волонтерка Анастасія Нагорна/ Фото: Суспільне Рівне

Каністерапія у Клеванському госпіталі/ Фото: Суспільне Рівне

Такі заняття сприяють швидшому психологічному та фізичному одужанню бійців, пояснює психологиня обласного госпіталю ветеранів війни Софія Гладюк:

"Чула і не один раз прекрасні відгуки по роботі з військовими, а особливо тими, які мають посттравматичний стресовий розлад. У нашому закладі є хлопці, які мають різні ушкодження. Це і не тільки фізичні, і не тільки спінальні травми чи черепно-мозкові".

Психолог Софія Гладюк/ Фото: Суспільне Рівне

Військовий згається із собакою на прізвисько Ройс/ Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Софії Гладюк, є випадки, коли терапія допомогла:

"Коли людина лежала повністю в ліжку, абсолютно ні з ким не контактувала. Об'єкт для контакту — це був телефон. То зараз ця людина спілкується, вона говорить про майбутнє, про те, як вона може далі рухатися після поранення".

Каністерапія у Клеванському госпіталі/ Фото: Суспільне Рівне

Собака з інвалідністю на прізвисько Ронні/Фото: Суспільне Рівне

Каністерапію для бійців волонтери Центру взаємодії з собаками Smart. Dog будуть проводити й надалі.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook