Облраді не вистачило голосів для позбавлення нардепа Григорія Суркіса звання "Почесний громадянин Харківської області"

Григорій Суркіс. Фото: УНІАН

1 червня на XVII черговій сесії Харківської обласної ради депутати розглянули питання про позбавлення народного депутата "Платформи за життя та мир" (колишньої "ОПЗЖ") Григорія Суркіса звання "Почесний громадянин Харківської області". Депутатам не вистачило 30 голосів для ухвалення рішення.

Про це стало відомо з відеозапису пленарного засідання від 1 червня.

"За" проголосував 31 депутат, "проти" — 11 (переважно — позафракційні), "утрималися" — двоє ("Блок Кернеса — Успішний Харків") та не голосували — 40 депутатів (переважно — "Блок Кернеса — Успішний Харків").

Григорій Суркіс: що відомо

  • Брати Ігор і Григорій Суркіси крім ФК "Динамо", володіють промислово-фінансовим концерном Славутич, телерадіокомпанією ТЕТ, ЗАТ Київ-Код, інвестфондами Джерело, Добробут і Надія, страховою компанію Алькона тощо — читати біографію Григорія Суркіса
  • Звання "Почесний громадянин Харківської області" Суркіс отримав у 2008 році.
  • У 2019 році Григорія Суркіса обрали народним депутатам від партії "ОПЗЖ". Після заборони діяльності партії 19 квітня 2022 року назву змінили на "Платформа за життя та мир". Депутатську групу очолив Юрій Бойко. Окрім нього до неї увійшли Нестор Шуфрич, Григорій Суркіс, Сергій Льовочкін, Наталя Королевська.
  • 17 серпня працівники ДБР розпочали досудове розслідування за фактом, оприлюдненим у журналістському розслідуванні "Української правди" щодо виїзду до Монако десятків українських бізнесменів та політиків всупереч тому, що вони є військовозобов'язаними. Серед них і Григорій Суркіс.
  • Суркіс — бізнес-партнер Віктора Медведчука, чия компанія "Newport Management" (Британські Віргінські Острови) робила виплати футболістам «Динамо» щонайменше з 2003 року. За підрахунками Espreso.tv, наприклад, за 2013-2015 рр. ФК «Динамо» могло ухилитись від сплати податків на $30 млн.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube