У житомирському ліцеї №3 відкрили клас безпеки "Школа незвичайних наук"

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Першого червня у житомирському ліцеї № 3 відкрили клас безпеки "Школа незвичайних наук". У класі в ігровій формі навчатимуть дітей, як діяти у надзвичайних ситуаціях, щоб зберегти власне життя та не допустити травмування. Про це Суспільному Житомир розповіла пресофіцерка Головного управління ДСНС в області Оксана Ковальчук.

За її словами, це 36 клас безпеки, який відкрили у цьому навчальному році у закладах освіти області. Ще два класи працюють на базі підрозділів ДСНС.

"Тут є і знаки, і література підібрана, і мультимедійна система, що є обов’язковою умовою таких класів. Мінна безпека з макетами мінно-небезпечних предметів. Крім того, діти мають змогу передивлятися мультфільми, фільми на відповідну тематику. Також сюди на уроки будуть запрошуватися представники рятувальних служб, поліції, ювенальної превенції, Червоного Хреста для того, щоб спільними зусиллями навчати дітей безпеці".

Оксана Ковальчук. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

У класі створили п’ять тематичних зон. Окрім зони мінної безпеки, тут є зона пожежної безпеки, вивчення правил дорожнього руху, психологічного розвантаження та зона надання домедичної допомоги.

Представники поліції в ігровій формі розповіли дітям про правила дорожнього руху. Як інвентар, використали сидіння на стільчиках. З одного боку на них були зображені смайлики, а з іншого – дорожні знаки.

"Я дізналася, що в разі виникнення небезпеки можна дзвонити на номер "102". Це номер поліції. Або 101, у рятувальну службу. А ще потрібно вміти правильно переходити дорогу – не бігти, коли їде машина і коли червоне світло", – каже учениця Софія Карташова.

Софія Карташова. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

"Міни. Треба відійти від них дуже далеко. На безпечну відстань. Якщо немає телефону, потрібно кричати. А якщо є телефон, порібно подзвонити за номером "101". До приїзду рятувальників, потрібно огородити небезпечну територію рюкзаками або яскравими нитками", – каже учень Лев Дерев'янко.

Лев Дерев'янко. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Мама учениці ліцею №3 Сніжана Герасимчук каже, що такі класи повинні функціонувати у кожній школі.

"Найголовніше зараз для нас – це зберегти життя і здоров’я дітей. В умовах виникнення надзвичайної ситуації вони ще навчаються певної військової поведінки, вони вчаться розуміти, що вони можуть робити, а що не можуть", – говорить Сніжана Герасимчук.

Сніжана Герасимчук. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Викладачка класу безпеки Юлія Довжинець каже, що навчання у школі надзвичайних наук наразі розраховані на молодших учнів. Окрім навчального інвентарю та приладдя, діти користуватимуться зошитами із тематичними кросвордами, розмальовками та загадками.

"Будуть навчатися діти саме початкової ланки, тому що це малюки, які повинні бачити наочно, що є небезпечним і що не варто робити, коли є загроза життю. Це безпека діяльності, основи медицини, військова тематика і пожежно-рятувальний аспект", – каже Юлія Довжинець.

Юлія Довжинець. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

За словами директорки ліцею №3 Марії Дорошко, до створення класу безпеки долучилися вчителі, батьки та учні. Над його облаштуванням працювали упродовж навчального року.

"За декілька днів стартує відпочинкова табірна зона, – говорить Марія Дорошко. – Ми раді, що саме тут діти зможуть навчатися основам безпеки та надавати першу медичну допомогу. Цей кабінет стане осередком навчання для дітей. Допомога була тільки фізична з боку батьків, вчителів та учнів. Із жодних рахунків ми гроші не брали".

Марія Дорошко. Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Житомир, 01 червня 2023 року. Фото: Житомирська міська рада

Класи безпеки – це спільний Всеукраїнський проєкт Міністерства освіти та науки України і Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube