Сім медалістів. У Миколаївському ліцеї без урочистостей завершили навчальний рік

Випускники отримали відзнаки. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Без традиційної лінійки та гучних святкувань. У Миколаївському юридичному ліцеї відбувся останній дзвоник і завершився навчальний 2023 рік.

Через повномасштабну війну у ліцеї святкування відмінили, аби не наражати на небезпеку дітей.

"У нас зазвичай в мирний час проходили "Віват", "Ліцеїст", але ми у форматі дистанційно-офлайн все-таки вручимо. Частинами запрошуємо. Це будуть грамоти і статуетки. Вперше за всю історію ліцею у нас сім медалістів. Сім учнів 9 класу отримають свідоцтва з відзнакою про базову загальносередню освіту. Дійсно діти відпрацювали", — розповіла директорка юридичного ліцею Оксана Борисовець.

Свідоцтва про закінчення навчання та медалі. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Одинадцятикласниця Олена Остапенко закінчила ліцей із золотою медаллю. Говорить, рада, що попри дистанційку, вдалося досягнути такого результату. Свято останнього дзвоника наразі не на часі, говорить Олена.

"По-перше, в країні війна і зрозуміло, що ніяких грандіозних святкувань не повинно бути, тому що Збройні сили України нас сьогодні захищають, і мені здається, хлопцям було б не дуже приємно, що ми пишно відсвяткували", — сказала випускниця.

Випускниця Олена Остапенко. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами начальниці департаменту освіти Миколаївської ОВА Алли Веліховської, школи самостійно визначають день завершення освітнього процесу.

"Деякі школи ще закінчують навчання. Дві школи, наприклад, в Миколаївській області планують закінчити навчання 1 липня", — сказала Алла Веліховська.

Випускники з вчителькою. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Данило після закінчення ліцею готуватиметься до Національного мультипредметного тесту. Хлопець хоче стати військовим.

"Це моє покликання по життю. Рік для мене був яскравим, наповнений багатьма емоціями, як хороших, так і поганих. Закінчення року — це сумно, але це є нова дорога в нашому житті. Хотілося б святкування, але ми розуміємо, що зараз в країні війна і це не на часі", — розповів Данило.

Випускник Данило. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами Алли Веліховської, станом на 1 червня 21 тисяча дітей перебуває за кордоном. Учні проатестовані та переведені до наступного класу.

"Документи про завершення школи діти будуть отримувати через свої посольства точніше через посольства України в тих країнах, в яких вони перебувають", — розповіла директорка департаменту.

Одинадцятикласники обговорюють плани на майбутнє. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Загалом в Миколаївській області станом на 1 червня навчаються 111 307 здобувачів освіти. У порівнянні з 2022 роком контингент учнів зменшився на 7 тисяч, говорить Алла Веліховська.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.