На Кіровоградщині 417 дітям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій

Ілюстративне фото поліції

У Кіровоградській області 417 дітям-переселенцям надали статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Це дані від заступниці начальниці служби у справах дітей обласної військової адміністрації Світлани Живаги.

За її інформацією, нині статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надають якщо батьки загинули, вважаються зниклими безвісти, перебувають в полоні чи залишились на тимчасово окупованій території і з ними відсутній зв'язок. На сьогодні в області проживають 24 дитини такої категорії.

У зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні з Кіровоградщини виїхали 456 дітей. На сьогодні перебувають в евакуації 237 дітей, 219 повернулися в область.

"Діти самі виявили бажання повернутись додому в Україну. Вони перебували у Польщі з 1 березня 2022 року. Наразі їм підбирають сім'ї. На Кіровоградщині є 29 сімей, які бажають усиновити дитину, з них у трьох родинах вже розпочався цей процес. Загалом з початку року усиновили дітей дев'ять сімей. Крім цього, ще є 10 родин з категорії прийомних сімей, дитбудинків сімейного типу, які можуть взяти на виховання дитину у сім'ю".

Зі слів Світлани Живаги, в липні цього року для кандидатів — прийомних батьків, вихователів, опікунів, піклувальники та родин — влаштують навчання.