12 закарпатських військових нагородили нагрудними знаками "За розвиток Закарпаття"

Фото: Закарпатська обласна рада/Facebook

Нагрудними знаками "За розвиток Закарпаття" нагородили 12 закарпатських військових. Обласні нагороди вручили голова Закарпатської облради Володимир Чубірко та голова Закарпатської ОВА Віктор Микита 1 червня на пленарному засідання 10-ї сесії облради, — повідомили на Facebook-сторінці установи.

Нагородження закарпатського військового нагрудним знаком "За розвиток Закарпаття". Фото: Віктор Микита/Telegram

Нагрудними знаками нагородили таких військових:

 • Павло Стулішенко – майор, заступник командира батальйону з морально-психологічного забезпечення військової частини А4117. У 2014 році Стулішенко виконував завдання у складі 53-ї окремої механізованої бригади в районі Станиці Луганської. У 2022 році його повторно призвали до лав ЗСУ. Виконував бойові завдання в Бахмутському районі. У складі організованої ним штурмової групи здійснив атаку ворожих позицій, знищивши противника та зайнявши опорний пункт. Героїчно проявив себе під час захисту села Іванівське на Донеччині.
 • Олександр Угрожді – майор, начальник відділення обліку мобілізаційної роботи – заст. начальника 2 відділу Мукачівського районного ТЦК та СП. Двічі мобілізований. Брав участь у бойових діях з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення виконував завдання у Сіверськодонецьку Луганської області. Був поранений. Батальйон під його командуванням — один із перших, хто зіткнувся з переважаючими силами російських військ. Майор Угрожді організував оборону та систему вогню міста, зайнявши опорні пункти на підступах та ключових позиціях.
Нагородження закарпатських військових нагрудними знаками "За розвиток Закарпаття". Фото: Віктор Микита/Telegram
 • Руслан Каганець – командир добровольчого розвідувального батальйону "Сонечко". Позивний "Друг Комендант". З перших днів брав участь у звільненні Київської області, далі — у спецопераціях зі звільнення Херсонщини. Останнім часом його згадують навіть російські пропагандисти щодо причетності до подій у Бєлгородській області Росії.
 • Роман Стойка – командир групи розвідки ДРБ "Сонечко" Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Позивний "Чесний". З 2015 по 2018 роки брав участь у боях за Авдіївку, Піски, Карлівку. З початку повномасштабного вторгнення воював за Київ, Харків, Бахмут, Запоріжжя, Херсон. Мав 10 поранень. Отримав дві державні нагороди від голови ГУР Міністерства Оборони. Захопив ворожий російський танк та подарував бойову машину вартістю 7 млн дол. комбату (Другу Коменданту) на день народження.
 • Олександр Вовчок — молодший лейтенант, командир роти вогневої підтримки військової частини А7124. Ефективно проявив себе, перебуваючи у складі військової частини А7124 у зоні бойових дій. Поставлені завдання виконує у повному обсязі та ефективно.
 • Мілан Сабадош – головний сержант, командир 1 стрілецького взводу 1 стрілецької роти військової частини А7081. З 5 квітня по 1 травня 2023 року здійснював заміну на позиціях та евакуацію поранених. Завдяки сміливості та мужності Мілана було врятовано десятки побратимів.
Нагородження закарпастького військового нагрудним знаком "За розвиток Закарпаття". Фото: Віктор Микита/Telegram
 • Олександр Мелещук – молодший сержант, головний сержант – командир відділення 3 гірсько-штурмової роти військової частини А1778. Вночі 20 січня 2023 року в районі Красної Гори Бахмутського району відбив напад штурмової групи противника та захопив трофейну зброю, чим зберіг життя особового складу свого підрозділу та покращив його тактичне положення.
 • Роман Мельничук — молодший сержант, головний сержант військової частини А7089. 20 червня 2022 року врятував життя тяжко пораненого командира військової частини А7089 під час артилерійського обстрілу в районі Мирної Долини Луганської області.
 • Олександр Сігетій – молодший сержант, командир гармати 1 самохідного артилерійського дивізіону військової частини А1556. 5 січня 2023 року на Південному Сході на підступах до Соледара Донецької області зведеним розрахунком першої самохідної артилерійської батареї, за безпосередньої участі військовослужбовця, було уражено значну групу піхоти противника, яка накопичувалась поблизу наших позицій оборони, що дозволило зупинити атаку противника на вказаному напрямку.
 • Петро Кубинець – солдат, гранатометник 2 мотопіхотного відділення 3 мотопіхотного взводу 1 мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону військової частини А1556. 30 жовтня 2022 року, беручи участь в Херсонському наступі, під час здійснення штурму та зачистки населеного пункту Біляївка вміло керував діями підпорядкованої штурмової групи, яка знищила 2 бойові машини та живу силу противника.
 • Роман Усполковник поліції, заступник начальника Головного управління Нацполіції. 18 квітня 2022 року зарахований до зведеного батальйону Національної поліції України "ЗАХІД". Там виконував обов’язки командира батальйону. Брав участь у звільненні населеного пункту Волохів Яр на Харківщині. Звільняв Куп’янськ Харківської області, виконував завдання із зачистки житлових будинків та вулиць під обстрілами літаків і ворожої артилерії. У результаті правильно прийнятих рішень Романа Уса вдалося уникнути травм та втрат серед підпорядкованого ним особового складу.
 • Ігор Шимоняк підполковник поліції, начальник сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУ Нацполіції в Закарпатській області. Виконує спецзавдання з проведення пошуково-ударних, штурмових дій на території Харківської області. Взяв участь у 172 оперативно-бойових завданнях. Під час зачистки населеного пункту Волохів Яр ним проводилася робота щодо виявлення колаборантів та осіб, які можуть дестабілізувати ситуацію. Виконував обов’язки командира взводу у складі зведеного батальйону Нацполіції України "ЗАХІД". Провів 85 оперативно-бойових завдань. Брав участь у завданні зі звільнення і зачистки міст Куп’янськ Харківської області.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram