У Житомирі після випадку збиття дитини електросамокатом на пішохідній вулиці хочуть запровадити штрафи для порушників

У Житомирі хочуть штрафувати порушників на електросамокатах. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

28 травня у Житомирі на пішохідній вулиці Михайлівській 20-річний житомирянин на електросамокаті збив семирічного хлопчика. Після цього випадку члени міської комісії з безпеки руху запропонували штрафувати порушників та обмежити рух електросамокатів пішохідними вулицями.

Житомирянин Назарій Томчук став свідком того, як на пішохідній вулиці збили семирічного хлопчика.

"У неділю ми з дружиною та дитиною гуляли тут по Михайлівській, аж раптом почули крик. Обернулися і побачили, що хлопець на електросамокаті збив маленького хлопчика років семи. Він лежав і не вставав – у нього, як я бачив, було розбите обличчя. Я так зрозумів, що батько повіз дитину до травмпункту. Молодика, який збив дитину, затримали знайомі, які його й тримали. Тут, на Михайлівській, стоять знаки, що це пішохідна зона – це означає, що тут не можна їздити на велосипедах та електросамокатах. Тому що вони також вже прирівняні законом до транспортних засобів", – говорить Назарій.

Назарій Томчук став свідком того, як на пішохідній вулиці збили дитину. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Пішохідна вулиця Михайлівська, де водій самокату наїхав на дитину. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

За словами юристки Юлії Пастух, закон України, відповідно до якого самокати та моноколеса визнали транспортними засобами, набув чинності 23 березня 2023 року.

"Дійсно, електросамокат визнаний транспортним засобом, – каже юристка. – За законом, водії такого транспортного засобу є повноцінними учасниками дорожнього руху і несуть таку саму відповідальність, як усі інші учасники дорожнього руху. В тому числі, велосипедисти та водії автомобілів".

Знак на вулиці Михайлівській. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Попри те, що Михайлівська є пішохідною вулицею, тут їздять велосипедисти та водії електросамокатів. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що з порушниками поки що проводять виховну роботу.

"Наша інспекція вилучала ці самокати, складаючи їх тут, у міський раді. І після цього разом з поліцією приходили власники та забирали їх. Чому? З одного боку, дійсно, Верховна Рада прийняла закон, який каже, що самокат є транспортним засобом. Але після цього Кабмін ще повинен внести зміни у правила дорожнього руху. Немає у правилах дорожнього руху роз'яснено, де вони мають їздити – по дорозі чи по тротуарам. Заборонено їздити, як для інших транспортних засобів. Поки Кабмін не внесе зміни у правила дорожнього руху, ми можемо тільки постійно їх збирати та проводити виховну роботу. Визначаємо місця, де вони можуть паркуватися. Жодних інших дій поки що ми не можемо зробити", – каже міський голова.

Сергій Сухомлин каже, що з порушниками зараз проводять виховну роботу. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Про те, як можна вирішити ситуацію із самокатами, розповів член міської комісії з безпеки дорожнього руху Роман Кравчук.

"Система прокату конкретно електросамокатів – це обмеження по GPS-точкам. Тобто ми не можемо, наприклад, на цьому самокаті заїхати за межі міста. Обмеження десь іде по Гідропарку, по "Глобалу". Також у системі ЕКОС є штрафи за порушення правил користування самокатами. Відповідно, ми, як комісія з безпеки дорожнього руху, звернемося чи до профільної депутатської комісії, чи напряму до системи прокату щодо внесення змін в їхню роботу в частині введення штрафів або в ідеалі – обмеження руху електросамокатів", – говорить Роман Кравчук.

Роман Кравчук каже, що вони звертатимуться з тим, щоб порушників штрафували. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Щодо хлопчика, якого збили електросамокатом на вулиці Михайлівській, то його направили на обстеження.

"Обставини цієї події з'ясовували слідчі Житомирського районного управління. Було встановлено, що 20-річний житомирянин здійснив наїзд на хлопчика. Дитину доставили до Житомирської обласної дитячої лікарні, де йому надали домедичну допомогу. Наразі батькам дитини поліцейські надали направлення на обстеження та експертизу. І лише після цього слідчі будуть кваліфікувати цю подію", – розповіла речниця поліції в області Вікторія Дубовик.

Вікторія Дубовик розповіла, на якому етапі розслідування справи. Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Раніше Суспільне Житомир повідомляло, що у Житомирі на вулиці Михайлівській велосипедист збив дитину біля фонтану.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube