Чернігівські волонтери відремонтували та передали ЗСУ трофейний російський "Тигр"

ФОТО: БФ "Волонтери Північ"

Чернігівські волонтери відремонтували та передали військовим трофейний російський "Тигр". Автівка була пошкоджена внаслідок бойових дій, а відновити її взялися представники благодійного фонду "Волонтери Північ".

12 квітня 2022 року, одразу після відходу російських військ з території області, пошкоджену та перевернуту автівку знайшов український військовослужбовець у лісосмузі поблизу села Шестовиця.

Довгий час несправний "Тигр" стояв на одній з ремонтних військових баз. Поки його не побачили волонтери.

Павло Вечерський. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Плинув час, запчастин для нього було дуже важко десь роздобути, тому що вони були здебільшого у Російській Федерації або у Білорусі. Але ми ж волонтери, ми можемо знайти усе", — каже волонтер БФ "Волонтери Північ" Павло Вечерський.

Над відновленням російського "Тигра" на волонтерських засадах працювала команда цивільних автомайстрів.

Один з підбитих російських бронеавтомобілів "Тигр" на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Зробивши дефектування «Тигру», стало зрозуміло, що його буде відновити не так легко, як здавалося. Проте ми все ж таки прийнялися за цю роботу. Деякі запчастини взяли просто з-під носа орків, а деякі здобували вже своїми таємними шляхами. Деякі все ж таки вироблялися силами чарівних автослюсарів".

Бронеавтомобіль волонтери передали службовцям оперативного командування "Північ" разом із мотовсюдиходами "Багі" та мобільним банно-прасувальним комплексом. Нині збирають гроші на мобільні командні пункти.

Секретар БФ "Волонтери Північ" Катерина Грузд на фоні трофейного "Тигра". ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми будемо допомагати командирам на позиціях вже безпосередньо на фронті, для того, щоб було комфортніше працювати з особовим складом та віддавати команди у майбутньому контрнаступі. Це такий невеликий вантажний автомобіль, в якому встановлюється комп'ютерне обладнання, обладнання для зброї, де командувачі можуть робити свою безпосередню роботу, дивитися на карти, спостерігати за ситуацією і більше наближати нашу перемогу", — розповідає секретар фонду Катерина Грузд.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.