У Франківську передчасно народжених дітей лікуватимуть і за допомогою музикотерапії

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні з 31 травня почала працювати система музикотерапії для передчасно народжених дітей. У палатах рівень звуку регулюють самі батьки — для цього є спеціальний додаток, який можна завантажити за QR-кодом, розповіла Суспільному постова медсестра Марія Козінчук.

З її слів, центр керування системи музикотерапії розташовується на сестринському посту. Медпрацівники регулюють гучність музики в коридорі або їдальні.

Постова медсестра Івано-Франківської обласної дитячої лікарні Марія Козінчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Мати вісьмох дітей Лідія Мердок вперше потрапила до цього відділення. Жінка каже: музика діє як заспокійливе не лише на дитину, а й на неї.

Мати вісьмох дітей Лідія Мердок каже, що музика діє як заспокійливе не лише на дитину, а й на неї. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Коли музика грає, син спокійніший. Йому подобається. Коли нервується, ми вмикаємо музику і дитина заспокоюється. Більше подобаються колискові", — розповідає Лідія Мердок.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами педіатрині-неонатологині Анастасії Стефанишин, правильно підібрана музика сприяє швидшому розвитку та одужанню дитини. З її слів, лікарі розробили спеціальні щоденники прослуховування мелодій для батьків, адже вмикати музику дітям можна не більше чотирьох годин на добу.

Педіатриня-неонатологиня Анастасія Стефанишин вважає, що правильно підібрана музика сприяє швидшому розвитку та одужанню дитини. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — максимально прості мелодії. Пріоритетом є записи, які містять жіночий або дитячий вокал. Ми врахували перепади звуків, висоту тембру, щоб не було подразливих звучань. Передчасно народжені сприймають високий тембр краще. Будуть, звісно, українські колискові, тому що це — зв'язок з традиціями та мовою", — пояснює Анастасія Стефанишин.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами завідувачки відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей Олени Олійник, система музикотерапії коштує майже 60 тис. грн. Проєкт — серед грантових переможців від Urban Space 100.

Завідувачка відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей Олена Олійник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Олени Олійник, при створенні плейлистів врахували поради закордонних колег.

"Важко було врегулювати звук, але багато нам допомогли музиканти нашого міста. Наразі ми намагаємося зробити так, щоб воно звучало ідеально і не шкодило нашим діткам", — говорить Олена Олійник.

З її слів, відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей розраховане на 25 малюків. В середньому за місяць тут перебувають 15 дітей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!