На Рівненщині перевізник хоче змінити графік руху маршрутки. Селяни виступили проти

Жителі Тайкурів чекали 31 травня перевізника на розмову, але той не приїхав/Фото: Суспільне Рівне

Перевізник з маршруту "Рівне — Тайкури" запропонував місцевим жителям змінити графік руху маршрутки. У заяві до Рівненської ОДА він пояснив: маршрут на період воєнного часу — нерентабельний. Водночас селяни виступили проти й кажуть, що такий розклад руху їх не влаштовує. В ОДА пояснили: графік руху перевізник змінювати може, але лише погодивши його з громадою.

Позиція пасажирів

62-річна місцева жителька Ірина Виноградська незадоволена новим розкладом маршруту "Рівне — Тайкури", який пропонує перевізник.

"Перевізник хоче зробити о 13:30 назад. А я поїду о 9:05 і буду що, стояти, зуби виставлю на сонце, сушити і чекати маршрутку? А приїдеш з міста уже ніякий, бо це вже вік", — каже жінка.

Пані Ірину підтримує і жителька сусіднього з Тайкурами села Порозове Ольга Столярчук.

"Нові автоперевізники приходили і додавали нам рейсів, цей — вирішив вилучити. Графік руху, який він нам запропонував — у голову не вкладається. Виявляється, він хоче, щоб їздив один автобус", — каже жінка.

Фото: Суспільне Рівне

"Він хоче, щоб маршрутка, яка їде зараз о 7:45, їхала о 8:15. А та, що їхала о 9:05, щоб вона у 10 з гаком їхала. А потім з Рівного маршрутка їде аж о пів на другу. Діти їздять у школу — не буде чим їздити, люди їздять на роботу, з роботи", — каже жителька села Тайкури Ніна Ярошик.

Вона додає: перевізник запропонував жителям громади зустрітися 31 травня, щоб обговорити розклад, але сам не приїхав.

"Не хочемо змінювати графік, тому що цей графік у нас зроблений роками. Ми до нього звикли, він нам вигідний. Якщо вони хочуть щось вирішити, то треба вирішувати з людьми. А не він сам собі захотів — сам собі вирішив. Мав приїхати, він не приїхав. Чому? Люди ж зібралися", — каже Ніна Ярошик.

Позиція перевізника

Підприємець, який здійснює перевезення за маршрутом "Рівне — Тайкури", пояснив Суспільному, що зміни у графіку пов'язані з рентабельністю маршруту.

"Там їздить два автобуси і там дуже слабкий пасажиропотік, лише вранці є завантаження, вдень вони їздять порожні. Вчора вони сказали мені, що нічого змінювати не будемо, я кажу, то який резон мені їхати, щоб почути від вас, що ви нічого не будете змінювати", — коментує директор ПП "Рівне Транс" Руслан Селецький.

Що каже влада

Присутній на зборах голова Корнинської громади, до якої належать Тайкури, розповів Суспільному, що в обласній військовій адміністрації зміни у розкладі руху не погоджували.

"Ми не будемо погоджуватися на ті зміни у графіку руху до тих пір, поки вони не будуть узгоджені з органами місцевого самоврядування, з жителями громади та з керуючим органом адміністрації, який його затверджує і погоджує", — пояснює голова Корнинської громади Роман Горбатюк-Василейко.

У Рівненській ОДА пояснюють: заяву на зміни розкладу руху від перевізника отримали, втім остаточне рішення — за громадою.

"На адресу обладміністрації надійшла заява на "Рівне Транс", який обслуговує маршрут "Рівне — Тайкури" щодо тимчасової зміни розкладу руху по вказаному маршруту на період воєнного стану з метою підвищення його рентабельності. Перевізнику рекомендовано: лише за погодженням з громадою будуть внесені будь-які зміни до руху. На сьогодні зміни не погоджені", — коментує в.о. начальника управління інфраструктури та промисловості ОДА Віталій Харковець.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook