З вальсом, у вишиванках та з козацькою кашею: у черкаських школах пролунав останній дзвінок

Суспільне Черкаси

Для 1 600 одинадцятикласників 31 травня у Черкасах пролунав останній дзвінок. Цьогоріч, на відміну від попереднього, вони відзначають його у стінах рідних шкіл, розповів директор департаменту освіти Богдан Бєлов.

Урочистості провели освітні заклади, які мають укриття, це 33 школи із 35.

Для 64 одинадцятикласників школи №3 пролунав останній дзвоник. На подвір’ї школи випускники танцювали традиційний вальс. Підтримати їх прийшли батьки та друзі. Мама випускниці Оксана Шатан не стримує сліз радості: їй досі не віриться, що її донька така доросла.

"У нас вийшла ідеальна дитина: за все навчання принесла всього дві двійки", — згадала жінка.

Самій випускниці — Єлизаветі Шатан останній рік дався тяжко. Але розповіла: рада, що попри дистанційку, вийшло наживо попрощатися зі школою.

"Через війну не було світла. Не було можливості ходити до школи на очне навчання, ми були дистанційно весь час, але загалом все можливо".

Суспільне Черкаси

Ці школярі загартовані ковідом, війною та уроками онлайн, розповіла класна керівниця Олена Клименко. У її класі 30 учнів, з них торік за кордон виїхало шестеро. Сьогодні всі об’єднались на останньому дзвонику.

"Вони у мене всі любимчики, всі вони в мене найкращі, і талановиті і співають, і танцюють, і навчаються, і закордону ці діти поприїжджали", – сказала класна керівниця.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Одягненими у вишиванки та патріотичні стрічки, на лінійку прийшли першокласники. Ці діти не знають навчання без повітряних тривог та спуску в укриття, розповіла мама одного із них Вікторія Дмитренко:

"Ми кожного дня ходили в школу протягом року у нас лише декілька днів була дистанційка діти на щастя, відчули, що таке школа діти на щастя не відчули сповна, що таке війна".

Суспільне Черкаси

За цей рік син Вікторії став зовсім іншим, розповіла:

"Дитина тут вже самостійна вона вчиться комунікувати за ними тут не ходять як квочки і тут вони вже мають певну самостійність".

Суспільне Черкаси

Першокласники Марк та Зоряна чекали канікул. У них на літо великі плани:

"У нас до 22 червня табір, а після табору мама сказала, що я поїду в село", – розказав першокласник Марк.

"Ми там читали прислів’я, де казали, що без уроків літо не жадане", – додала першокласниця Зоряна.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

У 9 школі замість традиційних святкувань – національно-патріотичні ігри. Діти випробовували свою фізичну силу в спортивних змаганнях, танцювальних вправах і все під супровід патріотичних пісень, розповів вчитель фізичної культури Дмитро Черненко.

"Це все ми робили на ходу, не було ніяких заготовок, ніде нічого діти не знали про цю руханку", – додав він.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Співавторка – Наталія Черкашенко

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України