ВАКС залишив під вартою ексголову Верховного суду Князєва, але зменшив розмір застави

Важливо
Вищий антикорупційний суд розглядає апеляційну скаргу щодо зміни запобіжного заходу ексголові Верховного суду Всєволоду Князєву, 31 травня 2023 року, фото: Нікіта Галка, Суспільне

Вищий антикорупційний суд сьогодні 31 травня відхилив апеляційну скаргу адвокатів щодо зміни запобіжного заходу ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву. Він залишатиметься під вартою. Розмір застави зменшено до 75 млн гривень.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного із зали суду.

Під час засідання колишній голова Верховного суду Всеволод Князєв понад 20 хвилин переконував суд у доцільності пом'якшення йому запобіжного заходу, оскільки він не має змоги переховуватися в Україні чи за кордоном.

"Справа набула розголосу, і кожна людина бачила мене по телебаченню чи в інтернеті. Мені не можна ніде переховуватися. На всі мої адреси органами досудового розслідування накладено арешт. У мене на території України лишилася лише одна рідна людина — моя мати, яка є внутрішньо переміщеною особою, літньою хворою людиною. Тому переховуватися на території України на цей час неможливо", — заявив Всеволод Князєв.

Він зауважив, що за межі України також не зможе виїхати, адже його закордонні паспорти вилучило НАБУ.

Ризики ухилення від правосуддя Князєв назвав "мінімальними" і наполягав на зменшенні розміру застави. Крім того, він зазначив, що співпрацює зі слідством.

"Сума застави є надмірною і неузгодженою із майновим станом. Прокурор вказав на якесь нерухоме майно в Києві та Бахмуті, зареєстроване на мою дружину. Але це помилка, у моєї дружини інший ідентифікаційний код, аніж вказаний в матеріалах. Такого майна у моєї дружини немає", — сказав Князєв.

Ексголова Верховного суду під час слухання справи у ВАКС, 31 травня 2023 рік. Фото: Нікіта Галка/Суспільне

Адвокати Всеволода Князєва вважають підозру необґрунтованою та просили суд змінити запобіжний захід на "не пов‘язаний із триманням під вартою", зокрема, йшлося про домашній арешт. Суму застави у розмірі 107 млн грн сторона захисту також вважає "непомірно великою".

"Сума є завеликою. Навіть якщо взяти та продати все майно Князєва, не назбирається і десятої частини, необхідної для застави", — сказав адвокат Всеволода Князєва Іван Староста.

Ексголова Верховного суду та його адвокати під час слухання справи у ВАКС , 31 травня 2023 рік. Фото: Нікіта Галка/Суспільне

Адвокат також зауважив, що Князєв нібито голосував не за рішення за яке дали хабар, а проти нього.

"Про це є окрема думка, зазначена у рішенні Великої палати Верховного суду: в такому випадку підозра не доводить вини Князєва", — сказав Іван Староста.

За підсумками судових дебатів Апеляційна плата Вищого антикорупційного суду України зменшила розмір застави ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву зі 107 до 75 млн гривень.

Напередодні ВАКС також відхилив апеляційну скаргу адвокатів у справі, в якій фігурує суддя Князєв, щодо зміни запобіжного заходу адвокату Олегу Горецькому.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.