В СБУ назвали ім'я військового РФ, якого підозрюють у допитах жителів Балаклії

Катівня у Балаклії. Фото: Дмитро Лубінець / Facebook

СБУ ідентифікувала військового РФ, який, за даними слідства, віддавав накази катувати жителів Ізюмського району та особисто брав участь у допитах.

Чоловіка звуть Павло Каширський, він старший оперуповноважений відділу УФСБ Росії по Балтійському флоту і військам Калінінградської області, повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула.

Каширський разом з іншими окупантами шукав людей з проукраїнською позицією, правоохоронців, військових та позбавляв їх волі, сказано у повідомленні.

Згідно з виявленими документами, він встановив 26 українських патріотів, які допомагали нашим військовим наводити артилерію та передавали дані про дислокацію підрозділів ЗС РФ

"Слідчі СБУ встановили, що загарбники силоміць утримували місцевих мешканців в одному з приміщень і катували їх. Під час допитів рашисти застосували фізичну силу, погрожували позбавленням життя, катували електрострумом, імітували розстріл, допитували та примушували до негласної співпраці з ФСБ РФ", — повідомив Абдула.

За даними облпрокуратури, за наказом Каширського у Балаклії викрали щонайменше двох чоловіків: їх позбавили волі, били, допитували, забороняли відвідувати туалет, рідко годували.

"У таких умовах цивільних утримували різний період часу: від 10 до 20 днів. Після цього російські загарбники відпустили їх", — сказано у повідомленні прокуратури.

Павлу Каширському оголосили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни. Його планують оголосити у розшук.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube