У Житомирі під час повітряної тривоги люди не змогли потрапити в укриття

Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Під час повітряної тривоги 28 травня мешканці будинку по вулиці Космонавтів 4-А у Житомирі не змогли потрапити до укриття. В будівлі колишнього дитячого садку, де вони ховалися навесні 2022 року, сховище було без освітлення та заповнене сміттям. Тому дорослі разом з дітьми перечекали тривогу на дитячому майданчику.

Житомирянка Людмила розповідає, що в укритті, в якому ховалася від російських атак весною 2022 року, зараз перебувати неможливо, тому під час тривоги 28 травня разом із сусідами була на вулиці.

"Спустилися всі сюди, пішли в депо, там, де наше укриття було, було зачинено. До школи ми ходити перед тим, там не пускали. В садочку 44 потрібно мати припис, там теж не пускали. Вийшли всі сюди з дітьми маленькими і тут сиділи на майданчику", – каже Людмила.

Людмила. Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Ця будівля, де раніше ховалися люди, знаходиться у приватній власності. Власник будівлі Сергій Косигін каже, що самі ж мешканці її засмітили.

"Діти мешканців прилеглих будинків розбили скло. І батьки мають на даний час таку ситуацію. Це діти від восьми до 16 років, шістьох з них ми знаємо. Зараз ми звертаємося до поліції", – говорить Сергій Косигін.

Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Начальник управління цивільного захисту населення міськради Микола Дідківський розповідає, що приватний власник будівлі сам визначає, чи потрібне там укриття,

"За цією адресою укриття не було зафіксовано укриття, і до нас не було звернень, – каже Микола Дідківський. – Але одразу хочу сказати, що у тому районі є приблизно десять сховищ у радіусі 300-400 метрів".

Микола Дідківський. Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Директорка 30 ліцею Тетяна Нечипорук говорить, що у сховищі ліцею, що знаходиться поруч, перебували понад 50 житомирян. У цьому укритті проводять уроки і там є багато речей.

"Люди приходили до нас зранку, і ми вагалися, але потім все ж таки вирішили пустити їх. Людське життя є найважливішим. В укритті є всі необхідні речі для дітей, працюють туалети, тому було велике прохання до людей, які сюди спускаються, зберегти те, що тут є", – каже Тетяна Нечипорук.

Тетяна Нечипорук. Житомир, 30 травня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що в понеділок та вівторок він провів наради із освітянами, представниками ОСББ та ВЖРЕПів і тепер людей пускатимуть в укриття. Ті, хто не пускатимуть житомирян в укриття нестимуть кримінальну відповідальність.

"Це кримінальна відповідальність, – говорить Сергій Сухомлин. – Якщо буде закрите бомбосховище, чи укриття в будинку, чи в школі, ми будемо подавати на кримінальну відповідальність відповідальну особу".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube