Україна відкликала заявку з Гран-прі в Таджикистані: організатори допустили 11 дзюдоїстів з РФ та Білорусі

Дар'я Білодід. Фото: IJF

Наступний турнір у розкладі національної команди — Гран-прі в Астані.

Збірна України пропускатиме наступний турнір серії Гран-прі з дзюдо через участь у ньому спортсменів з Росії та Білорусі. Відповідну заяву зробила Федерація дзюдо України.

Наприкінці квітня Міжнародна федерація дзюдо (IJF) допустила атлетів з двох країн до змагань. Відповідне рішення за кілька тижнів ухвалив і Європейський союз дзюдо.

Від початку місяця Україна вже відкликала заявку на чемпіонат світу з дзюдо. Проте виступила на Гран-прі в австрійському Лінці — серед учасників не було представників РФ і Білорусі.

У ФДУ пояснюють: після турніру в Австрії збиралися змагатися в Душанбе (Таджикистан), де 2 червня почнуться наступні старти Гран-прі. Від планів врешті довелося відмовитися: організатори зареєстрували на змагання 11 "нейтральних" спортсменів: 9 з них — росіяни, ще 2 — білоруси.

Надалі доросла збірна України планує виступити в Астані (16-18 червня). У федерації вже заявили про готовність відкликати свою заявку з місцевого Гран-прі, якщо до змагань допустять спортсменів з Росії та Білорусі.

Наразі ж триває підготовка до Європейських ігор у Кракові, що стартують у липні. До 11 червня збірна перебуватиме в словацькому Шаморіні, після чого продовжить готуватися в хорватському Поречі.

Юніорська ж збірна 3-4 червня братиме участь у Кубку Європи, який пройде в Празі.

Збірна України з дзюдо: що відомо

  • Від початку року Україна змагалася на турнірах Гран-прі в португальській Алмаді, що відбувся у січні.
  • Збірна у сезоні-2023 була представленою і на турнірах серії Грендслем у Франції, Ізраїлі, Узбекистані, Грузії й Туреччині.
  • Чемпіонат світу з дзюдо без збірної України пройшов у катарській Досі в травні. Дві медалі на ньому здобули російські дзюдоїсти, включно із "золотом" чоловічого турніру в категорії до 100 кг.