ЗСУ просуваються в напрямку Кліщіївки, від важливої траси відбили окупантів під Бахмутом — засновник DeepState

Український військовий в окопі поблизу Бахмута, 22 травня 2023 року. Фото: АР / Libkos

Бахмутський напрямок фронту на Донеччині залишається одним з найгарячіших — там відбуваються інтенсивні бої. Сили оборони "працюють" в напрямку населеного пункту Кліщіївка, відбили важливу трасу біля Іванівського, там тривають важкі бої з армією РФ.

Про це в прямому ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів співзасновник та аналітик мапи DeepState Роман Погорілий.

"В місті українські збройні сили контролюють пересування солдатів РФ, відповідно завдається вогневе ураження. Якщо дивитися на околицях, ми бачимо значне просування на півдні. Зараз Сили оборони "працюють" в напрямку Кліщіївки — це дуже важко. Військові РФ чинять спротив, там також географічні складнощі по рельєфу не дають легко просуватися", — зазначив він.

Але, за його даними, надважкими зусиллями Сили оборони працюють над відбиттям окупованих територій.

"Ми бачимо значні просування, бачимо синю зону, зелену зону (на мапі). Від Іванівського, від важливої траси відбиті окупанти. Там тривають активні бойові дії, триває робота, про яку буде відомо з часом", — розповів він.

Лінія фронту поблизу Бахмута Донецької області. Скріншот мапи проєкту DeepState

Як повідомив Погорілий, джерела у DeepState різного роду.

"В першу чергу, візуальні підтвердження, фото-відеофіксація, яка є в мережі, в публічному доступі. Ми маємо зв'язки з військовими, коли це безпечно, коли є дозвіл або ми розуміємо, що це безпечно, відповідно ми наносимо позначки DeepState синю зону, зелену та інші. Синя зона — це зона, звільнена нещодавно, тиждень або дні тому. Зелена зона — це плюс-мінус два тижні, тобто це зона, яка перебуває під нашим контролем досить давно", — розказав він.

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що Силам оборони вдалося знищити вагнерівців під Бахмутом та зламати бойовий потенціал російської армії. Там, за його даними, триває ротація військ РФ.

За добу військо РФ не просунулося на жодному з напрямків, на яких вело наступ. Як повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, ЗСУ контролюють південно-західні околиці Бахмута. На півночі та півдні передмістя Бахмута рух військ Сил оборони декілька днів тому призупинено для виконання інших військових задач, які виконуються.

"Українські війська контролюють південно-західні околиці Бахмута. На півночі та півдні передмістя Бахмута рух військ ЗСУ декілька днів тому призупинено для виконання інших військових задач. Які, власне, виконуються", — повідомила Маляр.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram