У Запоріжжі за п'ять годин випала майже двомісячна норма опадів – Гідрометцентр

Наслідки негоди у Запоріжжі, 30 травня 2023 року. Фото: ГУ ДСНС у Запорізькій області

Сьогодні, 30 травня, у Запоріжжі та Запорізькому районі за 5 годин негоди випала майже двомісячна норма опадів – 76.8 мм води.

Про це Суспільному повідомила заступниця начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Сорокіна.

"Кількість опадів за п'ять годин склала 76,8 мм, що відповідає 175% від місячної норми. Дощитиме ще і наступну добу. Опади припиняться першого червня", – повідомила Тетяна Сорокіна.

За даними Гідрометеорологічної служби, за перші три години випало 42 мм води. Цей показник відповідає місячній нормі. З 14 до 15 години під час найінтенсивнішої зливи у місті було зареєстровано стихійне метрологічне явище. За одну годину випало 30 мм опадів.

Як зазначають в ГУ ДСНС України у Запорізькій області, через негоду у декількох районах міста Запоріжжя впали дерева на проїжджі частини дороги. Співробітники Служби порятунку за допомогою спеціального обладнання розпиляли 3 дерева та прибрали з автошляхів.

Співробітники ГУ ДСНС долають наслідки негоди у Запоріжжі, 30 травня. Фото: ГУ ДСНС у Запорізькій області

"Через велику кількість опадів відбулося підтоплення територій підвальних приміщень житлових будинків, складських та офісних приміщень, крім того одна з лікарень міста. Рятувальники за допомогою мотопомп відкачали понад 100 куб. метрів води", – йдеться у повідомленні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber