"Силам оборони вдалося зламати бойовий потенціал армії Росії під Бахмутом". У ЗСУ розповіли про ситуацію у місті

Українські танкісти їдуть до своїх позицій поблизу Бахмута, Донецька область, Україна, вівторок, 23 травня 2023 року. AP Photo / Efrem Lukatsky

За добу на Бахмутському напрямку фронту не було боїв. Силам оборони вдалося знищити вагнерівців та зламати бойовий потенціал російської армії. Про це в прямому ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, внаслідок обстрілу Силами оборони вагнерівців, які відходять з міста, вбиті 80 та поранені 119 військових РФ.

"Силам оборони вдалося зламати бойовий потенціал ПВК "Вагнер", вдалося знищити це угруповання, а всі ці заяви ватажка Пригожина – це просто капітуляція. Він тікає, залишає Бахмут, щоб зберегти залишки свого угруповання", — зазначив Череватий.

Він наголосив, що відхід вагнерівців не є жестом доброї волі останніх, а результатом героїчних дій українських захисників. За словами Череватого, триває ротація російських військ на Бахмутському напрямку.

"За останні дні ми спостерігали суттєве зменшення боїв, їх було по 2-3. Цієї доби їх зовсім не було. Військові РФ продовжують ротацію, відводять вагнерівців, замінюючи його підрозділами повітряно-десантних військ та мотострілецькими. Саме це відведення має гнітючий вплив на тих, хто заходить на їхнє місце. Тому що вони вже брали участь у боях, це другий-третій склад, який заходить, вони бачать, в якому стані виходять вагнерівці", — розповів речник.

Втрати російської армії за добу на Бахмутському напрямку

  • Знешкоджено 199 військових РФ
  • БМП
  • БпЛА
  • зенітна гармата
  • 2 військових автомобіля
  • 5 складів з боєприпасами

Череватий також повідомив, що до Бахмута перекидають найкращі підрозділи армії РФ, які залишилися.

"Це свідчить, наскільки важливим як символ є це місто. Таку ганьбу отримали, що до кінця не змогли взяти впродовж 10 місяців районний центр, а зараз ще й не втримати, вони розуміють, що це занадто великі, крім військових, ще й репутаційні втрати", – сказав він.

За добу військо РФ не просунулося на жодному з напрямків, на яких вело наступ. Як повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, ЗСУ контролюють південно-західні околиці Бахмута. На півночі та півдні передмістя Бахмута рух військ Сил оборони декілька днів тому призупинено для виконання інших військових задач, які виконуються.

"Українські війська контролюють південно-західні околиці Бахмута. На півночі та півдні передмістя Бахмута рух військ ЗСУ декілька днів тому призупинено для виконання інших військових задач. Які, власне, виконуються", — повідомила Маляр.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram