У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновані або пошкоджені понад 200 освітніх закладів

Зруйнована школа у селі Омельник Пологівського району, квітень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновані чи пошкоджені 212 освітніх закладів. Серед них — 117 шкіл, понад 50 дитячих садочків та 45 закладів професійної освіти.

Про це Суспільному повідомила директорка Департаменту освіти та науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

За її словами, переважна більшість шкіл, що зазнали руйнувань, у Пологівському та Василівському районах, деякі — у Запорізькому районі, що біля лінії зіткнення:

"Поки неможливо визначити ступінь руйнування, бо для цього має бути проведене експертне оцінювання, яке дозволить оцінити рівень втрат і рівень ресурсів, які необхідні для відновлення. По більшості з цих об'єктів немає повноцінного акту обстеження, бо немає доступу до них".

Людмила Бухаріна. Фото: Суспільне Запоріжжя

Щодо відновлення закладів освіти, то відповідальність покладають на засновників, — зазначила Людмила Бухаріна.

"Якщо ми говоримо про громаду, то засновники мають опікуватись цим питанням. Що стосується профтехів, ВИШів - тут засновник держава, і згодом буде певна програма. На сьогодні в нас точно подано в програму відновлення один об’єкт, є проєктно-кошторисна документація, бо він фізично нам доступний. Це "Хортицька національна реабілітаційна академія", в яку декілька разів влучали ракети".

Оріхівська гімназія № 1 “Сузір’я” після обстрілу, 6 квітня 2023 року. Фото: Сусільне Запоріжжя

Коридори Оріхівського навчально-виховного комплексу №2 після обстрілів. 6 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Доки зруйновані об’єкти відновлюватимуть, освітню мережу доведеться, можливо, оптимізувати, — зазначила Людмила Бухаріна.

"Оптимізована мережа означає, що школа, яка зазнала руйнувань, може певний час не використовуватися. Але учнівський контингент та вчителі зможуть впроваджувати свій освітній процес в іншій школі цієї громади чи сусідньої. Ми маємо справедливо спрогнозувати логістичний зв'язок з іншою школою, щоб забезпечити підвезення шкільними автобусами й так далі".

Зруйнована школа у селі Омельник Пологівського району, квітень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наслідки обстрілу навчального закладу міста Оріхів від 21.05.2022. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber