Справа Князєва: ВАКС відхилив апеляційну скаргу щодо зміни запобіжного заходу адвокату Горецькому

Важливо
Вищий антикорупційний суд розглядає апеляційну скаргу щодо зміни запобіжного заходу адвокату Горецькому, 30 травня 2023 року, фото: Дарина Коломієць, Суспільне

Вищий антикорупційний суд сьогодні 30 травня відхилив апеляційну скаргу адвокатів у справі, в якій фігурує суддя Князєв, щодо зміни запобіжного заходу адвокату Олегу Горецькому.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.

Відтак Горецький має залишатися під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів гривень.

Під час засідання адвокат Горецького Богдан Коваль, який і подав апеляцію, назвав тримання під вартою необґрунтованим, оскільки сторона обвинувачення нібито штучно підвищила тяжкість порушення.

Щодо розміру застави — 80 мільйонів, Коваль висловився, що вона є нереальною для внесення.

"Ми просимо суд визначити розмір застави що буде відповідати співмірності. І буде реальною альтернативою", — сказав адвокат.

Сам підозрюваний також зазначив, що посилання на численні майнові статки є маніпулятивним, оскільки кошти та майно арештовані.

"Крім того, уі доходи не отримані за місяць чи рік, а з початку моєї адвокатської діяльності з 2007 року. Всі активи купувалися поступово. Щодо інших ризиків, таких як приховування чи виїзд закордон. Я з початку повномасштабного вторгнення не покидав Україну. Це моя принципова позиція", — додав Горецький.

Відтак сторона захисту звернулася до суду з клопотанням про цілодобовий домашній арешт та заставу "співрозмірну справжнім доходам".

Прокурор Омельченко клопотання не підтримав.

"Домашній арешт, на думку обвинувачення, не зможе запобігти ризикам. Горецький зможе використовувати телефон. Мати особисті зустрічі зі співучасниками кримінального провадження, чим зможе впливати. Особиста порука чи зобовʼязання тим більше не можуть забезпечити дотримання", — сказав він.

Засідання тривало більш як 4 години. Першу годину розглядали клопотання адвокатів щодо заборони трансляції та присутності преси на засіданні, оскільки дані, що звучать — є конфіденційною інформацією. Суддя клопотання відхилив. Так само суд відхилив клопотання щодо закритої частини засідання.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.