"Вистрілюємо собі в ногу". Еліна Світоліна вперше прокоментувала наказ Мінспорту про заборону змагань з росіянами

Еліна Світоліна. Фото: Jimmie48

Тенісистка — за доведення позиції на спортивних майданчиках.

Еліна Світоліна відреагувала на рішення Міністерства молоді та спорту України заборонити національним збірним змагатися на одних турнірах з росіянами та білорусами.

У квітні Мінспорту виступило із забороною "офіційним делегаціям [України] брати участь у турнірах з російськими та білоруськими атлетами". Обмеження стосуються як олімпійських, так і неолімпійських з паралімпійськими видів спорту.

Федерація тенісу України заявила, що не відряджатиме збірні на одні турніри з росіянами й білорусами. Водночас національні команди продовжать змагатися на Кубку Девіса (чоловіки) та Кубку Біллі Джин Кінг (жінки), де організатори не допускають до змагань представників двох держав-агресорок.

Від початку року Національний олімпійський комітет, очолюваний міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом, вимагав від українських тенісистів бойкотувати матчі проти суперників з РФ та Білорусі. Останнім дозволяють змагатися на особистих турнірах ATP і WTA в нейтральному статусі.

Коментар Еліни Світоліної

Експерша ракетка України, що цими днями грає на Ролан Гаррос, заявила, що вважає доцільнішим виходити на матчі з росіянами й перемагати їх на кортах.

Світоліна додала, що міністерство власним наказом "не залишає спортсменам вибору". Слова тенісистки наводить Tribuna.com.

"Я не розумію цього рішення Мінспорту. Вони вже висловилися з приводу тенісу, ніби це через нього усе сталося. Ми просто вистрілюємо собі в ногу. Багато спортсменів тепер не можуть виступати та представляти нашу країну".

На думку Світоліної, нагальнішим питання бойкоту в інших видах спорту стає через оновлені рекомендації Міжнародного олімпійського комітету. У відповідь на них значна частина спортивних федерацій вже оголосила про повернення росіян та білорусів до індивідуальних змагань.

"Наразі дуже багато видів спорту знову повертає росіян та білорусів. Мені сумно за наших спортсменів, котрі віддали все життя спорту. Не розумію я позиції Мінспорту. Вони ж вибору спортсменам не залишають. Добре б вони дозволяли брати участь за бажанням, а так це наказ".

"У нас [у тенісі] можна заморозити очки й повернутися через час, а ось в інших видах спорту ситуація інша. Краще виходити та обігрувати їх на спортивному майданчику. Це було б правильно".

Що відомо

  • Раніше проти потенційного бойкоту Олімпіади-2024 висловлювалася провідна легкоатлетка України Ярослава Магучіх. Можливу відмову від участі в змаганнях у Парижі стрибунка у висоту тоді охарактеризувала як "слабку позицію".
  • Водночас МОК досі не ухвалив рішення щодо участі росіян з білорусами в Олімпійських іграх 2024 року. Росіяни вже втратили шанси кваліфікуватися на олімпійський турнір з важкої атлетики, під сумнівом — і їхня участь у змаганнях з художньої гімнастики.
  • Еліна Світоліна успішно подолала перший раунд поточного розіграшу Ролан Гаррос після перемоги над першою ракеткою Італії Мартіною Тревізан. Її наступною суперницею стане австралійка Шторм Гантер, 204-та ракетка світу.